Header Ads Widget

VI.-ik Alkotmányjogi Konferencia! Témája: Helyreállítható-e, és hogyan a Történeti Alkotmány jogrendje, és a jogfolytonosság az Alaptörvény segítségével?


Szükségét a Történeti Alkotmányhoz, -a mi sajátos, magyar joghagyományainkhoz- való visszatérés adja, ami a mostani zűrzavaros és háborús helyzetben már a megmaradásunk feltétele lett.

Sajnálatos módon az AB álláspontja szerint a szokásjog létezik, de figyelmen kívül hagyható, „el lehet tőle tekinteni”. Nemzetünk és magyarságunk fennmaradásának érdeke azonban azt kívánja, állítsuk helyre minél hamarabb a Történeti Alkotmány jogrendjét, és a blosevik-kommunizmus alatt megtagadott magyar államunk jogfolytonosságát. Magyar önmeghatározunk szerint:

Magyarország a Szent Korona országa! – melynek Alkotmányát nem lehet „hatályon kívül helyezni”- mert:

„ Nem ismerjük el Történeti Alkotmányunk idegen megszállások miatt bekövetkezett felfüggesztését.” !

Fontosságát és időszerűségét Kocsis István szavai igazolják:

A Szent Korona tana megőrző erejévé vált a magyar alkotmánynak, a magyar államiságnak, meghatározójává a magyar közjogfejlődésnek, de jelentősége nem akkor volt a legnagyobb, amikor a magyar nemzet jólétben és biztonságban élt, hanem akkor, amikor nehéz helyzetekbe került.

Történelme legnehezebb helyzetein a Szent Korona segítségével lett úrrá a magyar nemzet... Megteremtője volt a nemzeti egységnek a magyar történelem legnehezebb, legdrámaibb helyzeteiben. És éppen azért, mert a Szent Korona a mindenkori politikai nemzet számára, a Szent Korona tagjai számára elsősorban a szabadságjogokat, a méltányosságot, illetve a jogbiztonságot jelentette, a Szent Korona országainak szabad polgárai természetszerűen övezték hálával, szeretettel, tisztelettel. Tisztelve szerették mindazok, akik a törvények, az alkotmány megtartását nem érezték terhesnek, félve tisztelték azok, akik a törvényeket csak kényszerűségből tartották meg.

Mottója - Deák Ferenc szavaival élve:   „…mi visszaköveteljük ôsi alkotmányunkat, mely nem volt ajándék, hanem kölcsönös szerzôdések által állapíttatott meg s a nemzet életébôl fejlett ki; azon alkotmányt, melyet idônkint a kor kivánatihoz mi magunk alkalmaztunk, s mi magunk akarunk ezentúl is alkalmazni; azon alkotmányt, melynek alapelveit századok szentesítették. Mellettünk jog és törvény állanak…”

Helyszíne: Magyarok Világszövetsége székháza, Budapest Semmelweis u. 1-3

Időpontja: 2024 május 12. 10h-18h között

Program: 10h-10h30: Megnyitó - Patrubány Miklós, az MVSZ elnöke

10h30-12h: előadások

12h-13h: ebédszünet

13h-15h 30: előadások

15h30: Összegzés: Jogi fórum-kerekasztal beszélgetés az előadókkal és vendégekkel

Levezető elnök: Dr Bene Gábor

Résztvevők : Dr Fiszter Zsuzsanna, Dr Bene Gábor, Dr Diviki Attila, Dr Tóth Máté PhD, Dr Monostory Attila, Dr Feledy István, Jelenczki István, Vesztergám Miklós

Szervezők: MVSZ, AHNSZ. A rendezvény nyílt, a belépés ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várunk!



Talpra magyar! Globalista pénzhatalmat kiszolgáló politikusok nélkül!



Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.