Header Ads Widget

A stockholmi rendőrség megtanítsa a diákokat, hogy hogyan kell reagálniuk, ha bűnbandákkal találkoznak.


Svédországban a migránshátterű bandákhoz kapcsolódó bűnözés növekedésével egyre fontosabbá válik a fiatal generációk felkészítése a lehetséges veszélyekre. A stockholmi rendőrség egy új kísérleti program keretében hetedik osztályos diákok számára tartott foglalkozásokat, ahol szerepjátékok segítségével oktatták őket arra, hogyan viselkedjenek, ha bűnözőkkel kerülnek szembe – írja a Samnytt svéd hírportál.

A gyerekek útmutatást kaptak arra vonatkozóan, mit tegyenek, ha egy bűnbanda tagjai például arra kérik őket, hogy rejtsenek el fegyvereket vagy drogokat. A rendőrség azt javasolta, hogy ilyenkor hivatkozzanak a szüleikre, mondván, otthon rendszeresen átnézik a dolgaikat, így nem tudják elrejteni ezeket a tárgyakat.

Ez a kezdeményezés a rendőrség új megelőzési stratégiájának része, mivel a bandák egyre fiatalabbakat próbálnak bevonni, akik életkoruk miatt nem büntethetők. Sok gyermek, aki ilyen helyzetbe kerül, fél megosztani ezt a szüleivel vagy más felnőttekkel, mert attól tartanak, hogy komoly következményekkel járna, ha elárulják.

A rendőrség szerint a gyermekek könnyebben fordulnak hozzájuk, ha már kialakult valamilyen személyes kapcsolat egy vagy több rendőrtiszttel. Ezért most arra törekszenek, hogy kapcsolatot építsenek ki a diákok és a helyi rendőrök között. A programban nemcsak a kerületi rendőrök, hanem közösségi központok munkatársai és helyi segítők is részt vesznek, hogy hatékonyabban vehessék fel a harcot a növekvő bandabűnözéssel szemben. A cél, hogy a gyerekek biztonságban érezzék magukat, és bátran fordulhassanak a hatóságokhoz segítségért.

Nemcsak a toborzás jelent veszélyt, hanem az is, hogy a gyerekek könnyen egy lövöldözés vagy késelés tanúi lehetnek, esetleg belebotolhatnak drogkereskedelembe az iskola udvarán. A program keretében folytatott beszélgetések központi témája a mindennapossá váló bandalövöldözések voltak, ami sok gyerek számára aggodalomra ad okot.

„Nagyon fontos, hogy kapcsolatot építsünk a gyerekekkel, hogy ne váljanak bűnözőkké, de azt is, hogy tudják, hozzánk fordulhatnak, ha áldozattá válnak. Ha már ismernek egy rendőrt, talán könnyebben mennek majd el a rendőrségre” – mondta egy rendőr a Lilla Aktuellt svéd híradónak.

A program keretében a rendőrség most Stockholm déli részének minden iskoláját felkeresi.




Segíts egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja.

Itt tudsz támogatni

Ha fontosnak tartod ezt a tartalmat, oszd meg másokkal is – egyetlen megosztás is nagy segítséget jelent számunkra.