Header Ads Widget

Péntektől kötelező a maszkviselés a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház tagintézményeiben



A fertőző betegségek számának növekedése miatt péntektől kötelezővé válik a maszkviselés a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház tagintézményeiben, ahol fokozott kockázatú járó- és fekvőbeteg-ellátás zajlik – tájékoztatta a kórházcsoport az MTI-t. A rendelkezés az összes tagkórházra vonatkozik, beleértve a nyíregyházi intézmény mindkét telephelyét, valamint a nagykállói, mátészalkai, fehérgyarmati, vásárosnaményi kórházakat és a nyírbátori szakrendelőt is.

A látogatók számára kötelező a maszkviselés többek között az infektológiai, onkológiai, hematológiai, belgyógyászati, pulmonológiai, gyermekgyógyászati és újszülött osztályokon, továbbá az intenzív és krónikus osztályokon, a fül-orr-gégészeti részlegen, valamint a sürgősségi osztályon.

Ezen túlmenően az intézmény javasolja a maszk használatát minden osztályon és részlegen, ahol a betegek, orvosok és hozzátartozók találkoznak – tették hozzá a közleményben.



Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.