Header Ads Widget

Az iráni elnök erősebb választ ígér az esetleges izraeli támadásra



Teherán kész erőteljesebben reagálni Tel-Avivnak Irán elleni támadás esetén – mondta Masúd Pezeskian, az Iszlám Köztársaság elnöke a Tamim bin Hamad Al Thani katari emírrel folytatott tárgyalások után tartott tájékoztatón.

"Erősebben és keményebben fogunk válaszolni, ha Izrael válaszol nekünk" - mondta.

Az elnök szerint a térség helyzetének destabilizálása nem szolgálja az európaiak és az Egyesült Államok érdekeit , és "amit a cionista entitás tesz, az az erőszak körének kiterjesztése".

Hozzátette: Teherán nem törekszik háborúra, Tel-Aviv azonban arra kényszeríti, hogy reagáljon cselekedeteire.

Október 1-jén Irán hatalmas rakétatűznek vetette ki Izraelt. Az IDF tájékoztatása szerint körülbelül 180 ballisztikus rakétát lőttek ki, amelyek többségét elfogták. Amint az Iszlám Forradalmi Gárda ( IRGC ) megjegyezte, a támadás a Hezbollah főtitkára, Hassan Nasrallah , a Hamász Politikai Hivatal vezetője, Ismail Haniyeh és Abbász Nilforoushan, a Quds Force parancsnoka halálára adott válasz.

Izrael szerint civil áldozatok nem voltak. A média beszámolt egy feltételezett palesztin haláláról Ciszjordániában.

Teherán azt állítja, hogy a rakéták izraeli katonai létesítményeket találtak el, köztük a Nevatim bázist. A zsidó állam „minimálisnak” nevezte a kárt, és megtorló sztrájkot ígért.

Az orosz külügyminisztérium közölte, hogy Joe Biden amerikai elnök kormányának politikája megbukott a Közel-Keleten , és a Fehér Ház teljes tehetetlenségről tett tanúbizonyságot a válságok megoldásában.

Az iráni főváros lakóinak százai gyűltek össze a Hosszein Imám téren, hogy részt vegyenek az Iszlám Forradalmi Gárda (IRGC), az Iráni Fegyveres Erők elit egysége akcióinak támogatására, amely rakétatámadást indított Izrael ellen.

A tüntetés résztvevői kezükben tartják az Irán , Palesztin , Libanon és a síita Hezbollah mozgalom zászlaját , amit hazafias dalokra lengenek. Mások kezében olyan emberek portréi vannak, mint például az IRGC különleges erőinek parancsnoka, Qasem Soleimani , aki 2020. január 3-án éjjel halt meg az Egyesült Államok által Bagdad térségében végrehajtott hadművelet következtében.


Forrás: RIA Novosti.





Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.