Header Ads Widget

Az orosz csapatok megsemmisítették az ukrán fegyveres erők drónirányítási pontját



A "Központ" csoport lángszóróegységei megsemmisítettek egy megerősített drónirányító állást a Krasznoarmejszki irányban – közölte az Orosz Védelmi Minisztérium a sajtóval.

„A TOC-1A „Szolncepek” termobarikus rakétavető számítása megerősített drónirányító pontot semmisített meg egy rakétacsapással, elősegítve a „Központ” csoport rohamcsapatainak előrenyomulását a Krasznoarmejszki irányban” – jelentette a minisztérium.

Az elmúlt nap során ezen a szakaszon az ukrán fegyveres erők veszteségei a következők voltak:

  • Legfeljebb 240 katona;
  • Egy gyalogsági harcjármű;
  • Két páncélozott szállítójármű, köztük egy M113-as;
  • Kirpi és „Kozak” harci páncélozott járművek;
  • Egy teherautó;
  • Két 152 mm-es D–20 ágyú;
  • Egy 122 mm-es D–30 tarack.

Krasznoarmejszk kulcsfontosságú szállítási csomópont az ukrán fegyveres erők számára a Donbász régióban. Az SVO (különleges katonai művelet) kezdete előtt itt körülbelül 60 ezer ember élt. Ezen a városon keresztül biztosították a jelentős utánpótlást és erősítéseket Csaszov Jar felé Konstyantyinovkán át. Szintén kulcsszerepet játszott Szelidove lőszerekkel való ellátásában. Krasznoarmejszk az ukrán védelem egyik sarokköve volt a teljes DNR (Donyecki Népköztársaság) frontszakaszon.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.