Header Ads Widget

Donald Trump figyelmeztette a BRICS-országokat: 150%-os vámot fog kivetni, ha megpróbálnak alternatívát létrehozni az amerikai dollár helyett.



Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump kijelentette, hogy figyelmeztette a BRICS-országokat: 150%-os vámot fog kivetni, ha megpróbálnak alternatívát létrehozni az amerikai dollár helyett.

„Tudják, a BRICS-államok <…> megpróbálták elpusztítani a dollárunkat. <…> Új valutát akartak létrehozni” – mondta csütörtökön a Republikánus Kormányzók Szövetségének washingtoni rendezvényén. Trump továbbá azt is felvetette, hogy a BRICS-országok esetleg a kínai jüant akarták volna használni.

„Amikor hivatalba léptem, az első dolog, amit mondtam: bármely BRICS-állam, amely akár csak említést tesz a dollár megsemmisítéséről, 150%-os vámmal lesz sújtva” – hangsúlyozta. „Nincs szükségünk az áruitokra” 

– tette hozzá az amerikai elnök.

Trump szerint azóta nem hallott semmit a BRICS-országoktól ezek után a fenyegetések után. „Mostanában nem hallottunk a BRICS-államokról” – zárta le mondandóját.

Korábban Donald Trump már kijelentette, hogy 100%-os vámot vetne ki a BRICS-országokból érkező importtermékekre, amennyiben saját valutát hoznának létre, vagy elhagynák a dollárt. Véleménye szerint bármely ország, amely megpróbálja helyettesíteni a dollárt a nemzetközi kereskedelemben, „búcsút mondhat Amerikának.”


Forrás: TASS

Kövessen minket a Google Hírek oldalunkon

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.