Header Ads Widget

Washington ostromállapotban: egyetlen éjszaka alatt több mint 40 letartóztatás – Trump kemény kézzel lép fel



Washingtonban az éjszaka a rendőrségi szirénák és katonai járművek hangjától volt hangos: a hatóságok több mint 40 embert vettek őrizetbe egyetlen művelet során – számolt be az ABC amerikai hírcsatorna.

A razzia az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump által bejelentett, nagyszabású bűnüldözési akció része. A Fehér Ház egyik tisztviselője megerősítette: keddről szerdára virradóra 43 letartóztatás történt, kétszer annyi, mint az előző éjjelen.

A főváros utcáit 1450 fegyveres biztosította, köztük a nemzeti gárda 800 frissen vezényelt katonája. Az augusztus 7-i művelet kezdete óta már több mint 100 személyt vittek el bilincsben.

A helyzet tovább fokozódik: csütörtök éjszakára a nemzeti gárda még erőteljesebb jelenlétét ígérik, és mostantól a bevetések 24 órásak lesznek, nem csupán estére és éjszakára korlátozódva.

Trump hétfőn jelentette be, hogy a washingtoni rendőrséget közvetlenül a szövetségi kormány fennhatósága alá vonja, és a nemzeti gárdát is a fővárosba vezényli. Az elnök figyelmeztetett: ha szükséges, a hadsereget is beveti. A Pentagon vezetése szerint a katonai jelenlét „addig marad, ameddig az elnök kívánja”.