Egyre nő az áldozatok száma a jemeni fővárost, Szanát ért izraeli légicsapások után. Helyi hatósági források szerint a támadás a húszik védelmi minisztériumának egyik irodáját érte, és eddig legalább nyolc ember halálát okozta. További tizenkét ember megsebesült, köztük újságírók – férfiak és nők egyaránt.
A húszik egészségügyi minisztériuma ugyanakkor ennél is súlyosabb mérleget közölt: kilenc halottról és 118 sebesültről számoltak be a szanaai és a Dzsauf tartományt ért izraeli csapások után – jelentette az Al Masirah televízió.
Az izraeli hadsereg (Cáhál) és a húszi fegyveresek közötti összecsapások az utóbbi hónapokban rendszeressé váltak, miután Izrael elindította gázai hadműveleteit. A két fél azóta kölcsönösen támadja egymás katonai és stratégiai célpontjait, miközben a civil lakosság egyre nagyobb árat fizet a háború árnyékában.
Forrás: RIA Novosti nyomán