Header Ads Widget

Netanjahu ultimátuma: most meneküljön Gázából, mielőtt megindul a földi offenzíva



Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök kemény hangú üzenetben szólította fel a gázai civileket: hagyják el Gáza városát, mielőtt megindul az izraeli hadsereg földi offenzívája.

A kormányfő emlékeztetett, hogy az elmúlt napokban az izraeli hadsereg 50 magas épületet rombolt le a városban. Izrael állítása szerint ezek a házak nem lakófunkciót töltöttek be, hanem fegyveres csoportok katonai céljait szolgálták.

– „Mindez csupán bevezető, egy előjáték a fő művelethez – a szárazföldi hadművelethez, amelyre erőink már most Gázában készülnek” – fogalmazott Netanjahu a miniszterelnöki hivatal által közzétett videóüzenetben.

A politikus nyomatékosan figyelmeztette a lakosságot:
– „Most szólok, hallgassanak rám figyelmesen: Önök figyelmeztetve lettek. Meneküljenek onnan!”

Izrael már korábban jelezte, hogy nagyszabású hadműveletet indít a palesztin enklávéban, céljuk a város feletti ellenőrzés megszerzése és a Hamasz harcosainak felszámolása. A terveket Netanjahu augusztus végén hagyta jóvá.


Forrás: TASS nyomán

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.