Header Ads Widget

A koronavírus-járvány áldozatainak vérét jelképező piros festékkel mázolták le tüntetők szombaton a párizsi egészségügyi minisztériumot.




A megmozdulás résztvevői akciójukkal az egészségügyi dolgozók rossz munkakörülményei miatt tiltakoztak.

Aurelie Trouve, a megmozdulást kezdeményező Attac elnevezésű aktivista szervezet szóvivője azt mondta, az egészségügyben dolgozók évek óta arra hívják fel a figyelmet, hogy riasztóan kevés a forrás, amelyet a személyzetre, a kórházi ágyakra, berendezésekre lehet fordítani az emberek tisztességes egészségügyi ellátása érdekében.

Aurelie Trouve, a megmozdulást kezdeményező Attac elnevezésű aktivista szervezet szóvivője azt mondta, az egészségügyben dolgozók évek óta arra hívják fel a figyelmet, hogy riasztóan kevés a forrás, amelyet a személyzetre, a kórházi ágyakra, berendezésekre lehet fordítani az emberek tisztességes egészségügyi ellátása érdekében.

A tiltakozók egy hatalmas, érme alakú, „A megvetés érdemrendje” feliratú transzparenst helyeztek el a tárca lépcsőin, így jelezve, hogy a kormány nem hallgatott az egészségügyiekre.

Emmanuel Macron francia köztársasági elnök korábban úgy határozott, hogy 1500 eurós (mintegy 520 ezer forintos) jutalmat adjanak az állami egészségügyben dolgozóknak, elismerve szerepüket a koronavírus elleni küzdelemben.
Sokan úgy vélik, hogy a kormány többet is tehetne értük, a héten egy másik, hasonló egészségügyi tiltakozás erőszakba fulladt.


Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.