Header Ads Widget

Fischer Ádám: Hálát adhatnánk Trianonért, Magyarország nem ezeréves, hanem mindössze száz


A magyar kormány hálát adhatna Trianonért, az ország pedig beláthatná, valójában nem ezeréves, hanem csak száz – mondta el egy osztrák lapnak Fischer Ádám.

Mivel magyarázza állításait a karmester?

HVG: Ha Budapesten lenne június 4-én, megállna egy percre Trianonra emlékezve?

Fischer Ádám: Az biztos, hogy nem zavarnám meg a gyászpercet. Ha valaki gyászolni akar, akkor gyászolhasson. A mai rendszer ugyanakkor Trianon „vívmányainak” köszönheti ideológiáját, az ő központilag vezényelt gyászuk hazug.

HVG: Miért kéne Trianonért hálásnak lennie a magyar jobboldalnak?

F. Á.: A nemzeti homogenitásra hivatkozó menekültellenes politika és Trianon emlékezete nem fér össze. Egy ideje rémülten nézem a növekvő idegellenességet Magyarországon.

Amikor aztán a tranzitzónában éheztetni kezdtek embereket, akkor elfogott az érzés, hogy ez nem az én országom.

Hogy az nem lehet, hogy szavazatszerzésből tagadják meg menekültektől az ételt, és még be is váljon a számításuk.

HVG: Hogyan találkozik a menekültpolitika a történelmi emlékezettel?

F. Á.: Arra a gondolatra épít, hogy Magyarország „magyar ország”. Az első világháború előtti politikai elit is ezt hangsúlyozta, amikor a kisebbségek önállósodási törekvéseit üldözte minden erejével. A királyságra ugyanis nem volt igaz ez az állítás. Sőt, az ehhez való ragaszkodás vezetett részben az ország szétszakadásához. A mai politika csak azért mondhatja, hogy ez a magyarok országa, mert erről Trianon gondoskodott.

(HVG)


Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.