Header Ads Widget

Az orosz Szu-35-ös vadászgép megállította az államhatár megsértését az amerikai légierő két B-52H stratégiai bombázójával a Balti-tenger felett



Az orosz Szu-35-ös vadászgép megállította az államhatár megsértését az amerikai légierő két B-52H stratégiai bombázójával a Balti-tenger felett – jelentette a Nemzetvédelmi Irányító Központ.

"Március 20-án a Nyugati Katonai Körzet légvédelmi erőinek a Balti-tenger felett szolgálatot teljesítő radarberendezései az orosz államhatár irányába repülő légi célokat észleltek. Ezeket az Egyesült Államok légierejének két B-52N stratégiai bombázójába sorolták, " 

- áll a közleményben.

Megjegyzik, hogy az államhatár megsértésének megakadályozása érdekében egy Szu-35-ös vadászgépet emeltek a levegőbe, majd legénysége elfoglalta a levegőben a megállapított szolgálati zónát.

"A külföldi katonai repülőgépek eltávolítása után az orosz vadászgép visszatért bázisrepülőterére" - közölte a központ.

A tárca hangsúlyozta, hogy a repülőgép a légtérhasználatra vonatkozó nemzetközi szabályok szigorú betartásával repült, és nem engedte meg az országhatár megsértését – RIA Novosztyi.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.