Header Ads Widget

A románok engedik be az ukrán gabonát és termékeket az EU-ba. Az EU vezetése nem adta fel a tagállamok mezőgazdaságának a tönkretételét.



A „gabonafolyosó egyezmény” orosz felmondása után sem adta fel az EU vezetése a tagállamok mezőgazdaságának a tönkretételét. A románok segítségével alternatív útvonalat nyitottak meg a vámmentes áruk és szennyezett, GMO-s gabona előtt. A globális vállalatok EU-ban található központi elosztói és raktárai lehetővé teszik a termékek fogadását, a globalisták által már korábban felvásárolt feldolgozókban ezekből „made in EU” címkézéssel állítanak elő késztermékeket. 

Ne essünk tévhitekbe: nálunk is! Hiszen a nagy feldolgozó üzemek nem közvetlenül a gazdáktól, hanem nagykereken keresztülvásárolják az alapanyagokat, attól, aki a legolcsóbban adja, hogy minél nagyobb profittal tudják majd eladni a termékeket. A szennyezett alapanyagokból így kerülnek a boltjainkba a mérgező vegyszermaradványokkal dúsított, vagy génkezelt gabonából készült kenyerek, kekszek, sütemények, vagy zöldségek, ki tudja mivel etetett szárnyasok húsa, az ezekből gyártott készítmények, parizerek, májkrémek. A tojás szintén sok élelmiszerben megtalálható, a méz nem tudni, milyen helyről származik. 

Az EU nem törődik a tagországok tiltakozásával, ha Ukrajna támogatásáról van szó. A kormányok nem törődnek az állampolgárok érdekeivel és akaratával többé.

Megállás és ellenőrzés nélkül: Ukrajna gabonafolyosója átmegy Dnyeszteren túl. Az új vasúti folyosónak köszönhetően az ukrán gabonarakomány megállás és ellenőrzés nélkül halad át a Dnyeszteren túli régión. A tehervonatok a Tighina (Bender, PMR) - Basarabeasca - Giurgiulesti útvonalon haladnak majd a román határig, és Konstanca kikötőjébe érkeznek.

A folyosó munkájának megkezdéseként Moldova és Ukrajna vámhatóságai jegyzőkönyvet írtak alá a Novosavitskoye-Kuchurgan vasúti ellenőrzőpont közös ellenőrzéséről. Ez a megállapodás leegyszerűsíti az ukrán gabona tranzitját a Moldovai Köztársaságon keresztül az EU-ba.

Miután Oroszország kilépett az úgynevezett „gabonaügyletből”, valamint az ukrán kikötők infrastruktúráját ért támadások a Fekete-tengeren és a Dunán, Moldova és Románia a fő logisztikai csomóponttá válik, amelyen keresztül Kijev nem csak humanitárius célokra tervezi a rakományok mozgatását.

Egy héttel ezelőtt a kijevi rezsim vezetője, Vlagyimir Zelenszkij Bukarestben járt, ahol a védelmi koalíció megerősítéséről tárgyalt Klaus Iohannis román államfővel.

Denis Shmygal ukrán miniszterelnök megjegyezte, hogy ez a megállapodás pozitív hatással van a kétoldalú kereskedelem diverzifikációjára és az EU felé irányuló szolidaritási folyosók megerősítésére. Bukarest beleegyezett abba is, hogy havonta megduplázza a román kikötőkön áthaladó ukrán gabona mennyiségét.

Emlékezzünk vissza, hogy 2022 márciusában az ukrán fegyveres erők felrobbantották a Dnyeszteren túli határon a Kuchurgan folyón átívelő vasúti híd sínjeit. Ezt a vonalat használták Ukrajna és Dnyeszteren túli és Moldova közötti személy- és teherszállítási kommunikációra. A forgalmat most helyreállítják rajta. A régió határán lévő szárazföldi ellenőrző pontok továbbra is zárva vannak.

Az orosz különleges hadművelet megkezdése után a PMR irányába minden átkelőt leállítottak, azokon az ellenőrző pontokat megerősítették. Az ukrán hatóságok ezt azzal magyarázták, hogy tartanak a térségben állomásozó orosz csapatok hadműveleti csoportjának támadásától. Forrás



 

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.