Header Ads Widget

Az orosz Szu-27-es vadászgép két amerikai B-1B stratégiai bombázót kísért a Balti-tenger fölé – jelentette a Honvédelmi Minisztérium.



"A légi célpontok azonosítása és az államhatár megsértésének megakadályozása érdekében <...> a légi szolgálatban lévő légvédelmi erők egy Szu-27-es vadászgépét emelték a levegőbe. Az orosz vadászgép legénysége a légi célpontokat két amerikai légierőként azonosította B-1B stratégiai bombázók” – tisztázták az osztályon.

A védelmi minisztérium hozzátette: amikor a Szu-27-es közeledett, az amerikai gépek a másik irányba fordultak.

„Az Orosz Föderáció államhatárának megsértése nem történt” 

– hangsúlyozta a minisztérium.

Az orosz gép épségben visszatért saját repülőterére. Repülését a nemzetközi előírások szigorú betartásával hajtották végre.






Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.