Header Ads Widget

Lövések dördültek Donald Trump pennsylvaniai Butlerben tartott szombati kampánygyűlésén



Lövések dördültek Donald Trump pennsylvaniai Butlerben tartott szombati kampánygyűlésén – számolt be a FoxNews. A lövéseket röviddel azután adták le, hogy elkedzte Trump beszédét. 

Az első lövés eldördülését követően a titkosszolgálat munkatársai azonnal körülvették a republikánus elnökjelöltet és védőgyűrűben levezették a színpadról.

A CNN információ szerint Trump megsérült, a felvételeken az látszik, hogy a volt elnök füle környékén vérzik, ennek ellenére Trump felemelte a kezét, kiintett a közönségnek.

A volt amerikai elnök beszéde a szurkolókhoz Butler városában mindössze néhány percig tartott, és váratlanul félbeszakadt, amikor a politikus az illegális migráció problémáiról beszélt. Hirtelen lövések hallatszottak, ezek után a színpadon álló Trump elhallgatott, a füléhez tette a kezét, és leült a pódiumra. Testőrök vették körül.


Pár perccel később, amikor Trump ismét megjelent a kamerák lencséi között, a biztonságiak lekísérték a színpadról az exelnököt, miközben a jobb füle véres volt.

Stephen Chun amerikai elnökjelölt sajtótitkára szerint a politikus orvosi vizsgálaton esett át egy pennsylvaniai kórházban. Trump később azt mondta, hogy füllövést kapott, és sok vért vesztett.

A BNO hírportálja szerint Trumpot már elbocsátották az egészségügyi intézményből. Szándékában áll csatlakozni a közelgő republikánus konventhez Wisconsinban.

A titkosszolgálat megölte a lövöldözőt. Az eset következtében egy választási nagygyűlésen egy néző meghalt, ketten pedig súlyosan megsérültek.
A helyszínen egy AR típusú puskát találtak – írja az Associated Press .
Biden azt mondta, imádkozik Trump felépüléséért, de még nincs elég ténye ahhoz, hogy az esetet a politikus elleni merényletnek nevezze. Később az amerikai elnök telefonon beszélt elődjével.


Az FBI átvette a vezető ügynökség szerepét a Trump-rally lövöldözésének nyomozásában. Már azonosította a lövöldözés gyanúsítottját, aki egy 20 éves pennsylvaniai férfi. Kevin Rojack különleges ügynök elmondta, hogy a Trump gyűlésén történt lövöldözést az életére tett kísérletként kezelik.
A New York Post szerint a Trumpot megölni próbáló lövöldözőt Thomas Matthew Crooksnak hívják, és 20 éves.

A képviselőház felügyeleti és elszámoltathatósági bizottsága vizsgálatot indított a Donald Trump elleni merénylet ügyében, a meghallgatásokat július 22-re tűzték ki.

A Donald Trumpot ért incidenst az alábbi videón láthatják.


Trump fia az apja elleni merénylet után nyilatkozik


Donald Trump a merényletkísérlet után is továbbra is vezeti a politikai küzdelmet és védi az Egyesült Államok érdekeit – közölte a volt amerikai vezető fia, ifjabb Donald Trump az X közösségi oldalon. "Soha nem fogja abbahagyni a harcot Amerika megmentéséért" - mondta.

Az orosz külügyminisztérium hivatalos képviselője, Maria Zakharova a Donald Trump volt amerikai elnök elleni merénylet hátterében a Telegram csatornájában emlékeztetett arra, hogy az Egyesült Államokban a politikai ellenfelekkel szembeni gyűlöletkeltésre buzdítanak.

„Pontosan 2 hónapja hívtam fel a figyelmet arra, hogy az Egyesült Államokban szó szerint a politikai ellenfelek elleni gyűlöletkeltésre buzdítanak, és példákat hoztam az elnök- és elnökjelöltek elleni merényletek és meggyilkolások amerikai hagyományaira is” – írta Zaharova.

Ranil Wickramasinghe Srí Lanka-i elnök az X közösségi médiában elmondta, hogy megdöbbentette a Donald Trump volt elnök elleni merénylet, és mielőbbi felépülést kívánt neki.

"Megdöbbentett a Donald Trump volt elnök elleni merénylet, és örülök, hogy biztonságban van. Gyors felépülést kívánok neki. A Srí Lanka-iak túlságosan is jól ismerik a politikai erőszak fájdalmát. Mindannyiunknak be kell tartanunk a demokráciát védő törvényeket" Wickramasinghe írta.

Megszólalt Orbán Viktor is

A merényletet követően Orbán Viktor is megszólalt, „gondolataim és imáim az elnökkel vannak ezekben a sötét órákban” – írta Magyarország miniszterelnöke az X-en közzétett posztjában.

Meghalt egy ember a Skynews szerint

Valószínűleg meghalt egy szeméyl a Donald Trump pennsylvaniai nagygyűlésén történt lövöldözést követően – közölte a Butler megyei kerületi főügyész a Skynews szerint. A Wall Street Journal információ szerint szerint a merénylőt megölték a hatóságok.

Az FBI megerősítette a Donald Trump amerikai elnökjelölt gyűlésén történt lövöldözés gyanúsítottjának kilétét, ő a 20 éves, pennsylvaniai Thomas Matthew Crooks – írja az NBC News .

A gyanúsítottat a 20 éves Thomas Matthew Crooksként azonosították, a pennsylvaniai Bethel Parkból – erősítette meg az FBI pittsburghi központja az NBC Newsnak vasárnap reggel.

A Trump elleni merénylet szemtanúi panaszkodtak a biztonsági szolgálatokra



A biztonsági szolgálatok közömbösségére panaszkodtak a látogatók azon a tüntetésen, ahol merényletet kíséreltek meg Donald Trump volt amerikai elnök ellen - derül ki az amerikai NBC News anyagából .

„Senki sem törődött velünk. Csak miatta aggódtak” – idézte az NBC News a tüntetés egyik látogatóját a honlapján.

Egy nő, aki az újságírók előtt Erinként azonosította magát, négy pukkanást hallott, ezek után a biztonsági ügynökök a színpadra rohantak, körülvették Trumpot, aki a véres fülét fogta. Ugyanakkor az egyik néző a nő mellett vérzett, valószínűleg eltalálta az egyik lövés.

Egy másik Joseph nevű néző, aki amerikai újságírókkal beszélgetett, azt mondta, hogy egyes látogatók először tűzijátéknak tévesztették a felvételeket, bár elmondása szerint a hangok nagyon erősek és közel voltak. Joseph szerint a nézők egy része tréfának tartotta, ami miatt az egész helyzet káoszba zuhant. A férfi azt is elmondta, hogy az egyik nézőt, aki Trumppal szemben ült, láthatóan tarkón lőtték, ami után leesett a lelátóról.




A független tájékoztatásnak Ön is részese lehet.
Hírportálunk nem részesül állami, vállalati vagy párttámogatásban. Működésünket olvasóink támogatása teszi lehetővé. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk.

Itt tudja támogatni munkánkat

Köszönjük, hogy segíti a független tájékoztatást! Egy megosztással pedig sokat segíthet, hogy tartalmaink másokhoz is eljussanak.