Header Ads Widget

Maszkhasználati kötelezettséget vezettek be a Debreceni Egyetem klinikai központjában



Hétfőtől kötelezővé tették a maszkviselést a Debreceni Egyetem (DE) klinikai központjának valamennyi betegellátó és diagnosztikai egységében – tájékoztatta az intézmény sajtóközpontja az MTI-t.

A közlemény szerint az intézkedés bevezetését a felső légúti tünetekkel orvoshoz forduló betegek magas száma indokolja. A rendelkezés visszavonásig érvényes.

Január 6-tól a Nagyerdei, Kenézy Gyula, valamint Gróf Tisza István Campusokhoz tartozó összes betegellátó és diagnosztikai egységben minden egészségügyi dolgozónak, orvostanhallgatónak, betegnek és látogatónak kötelező az orrot és szájat folyamatosan eltakaró maszk viselése – hangsúlyozta a sajtóközpont.

Az előírás alól kivételek is vannak: a kórtermekben tartózkodó, ápolt betegek, a hatévesnél fiatalabb gyermekek, valamint az értelmi vagy pszichoszociális fogyatékossággal élő személyek mentesülnek a maszkhasználat alól. Emellett az anamnézis felvételekor a hallássérült betegek és a velük kommunikáló vagy őket segítő személyek az akadálymentes kommunikáció érdekében szintén nem kötelesek maszkot viselni – áll a közleményben.



Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.