Header Ads Widget

Irán ultimátuma: „Hagyják el a megszállt területeket – sehol sem lesznek többé biztonságban”



Teherán – Példátlanul kemény hangvételű figyelmeztetést intézett az izraeli lakosság felé az iráni hadsereg szóvivője: sürgősen hagyják el a megszállt palesztin területeket, mert – mint fogalmazott – hamarosan egyetlen pont sem marad biztonságos számukra.

„Az iráni harcosok pusztító válasza minden megszállt területre kiterjed majd. A lakosok vegyék komolyan a figyelmeztetéseket, és haladéktalanul evakuáljanak” – jelentette ki vasárnap Reza Sayyad ezredes, az iráni fegyveres erők vezérkari kommunikációs központjának szóvivője.

A nyilatkozat azután hangzott el, hogy Izrael több hullámban intézett légicsapásokat Irán ellen, amelyek következtében katonai vezetők, atomtudósok és civil áldozatok tucatjai vesztették életüket, köztük több magas rangú parancsnok és legalább hat nukleáris szakember is.

Sayyad élesen bírálta Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök „korrupt és kétségbeesett” rezsimjét, amely szerinte nemcsak háborús bűnöket követ el, hanem saját lakosságát is veszélybe sodorja. Az iráni szóvivő hangsúlyozta: az iszlám köztársaság válasza tanulságos és megbánást kiváltó lesz – de legfőképpen megállíthatatlan.

„Nemcsak katonai létesítményeket, hanem döntéshozó központokat és parancsnokok, katonai tudósok otthonait is elértük az elmúlt napokban – sikerrel” – fogalmazott Sayyad. Azt is hozzátette: Irán részletes adatbázissal rendelkezik az összes fontos izraeli célpontról, és bármikor le tud csapni bárhol.

A szóvivő arra is figyelmeztetett: a civil lakosság ne dőljön be a „cionista propaganda” hazugságainak, és ne tartózkodjon stratégiai létesítmények közelében, mert a föld alatti óvóhelyek sem jelentenek garanciát a túlélésre.

Végül hangsúlyozta: „Aki nem veszi komolyan ezt a figyelmeztetést, súlyos árat fog fizetni. A megszállt területeken élők biztonsága mára illúzióvá vált – és a legrosszabb még hátravan.”


Forrás: tasnimnews.com/en/



 KAPCSOLÓDÓ CIKKEK 


Egy zsidó tábornok fia a történelmi hazugságokról.


Amint azt az "Izrael - Egy rejtély leleplezése" című dokumentumfilm bemutatja, nem arról volt szó, hogy az izraeli vezetést csak úgy meglepte a Hamász 2023 októberi támadása, hanem arról, hogy annak harcosait szó szerint meghívták gonosz tetteik elkövetésére azzal, hogy hagyták őket akadálytalanul átlépni a világ egyébként legjobban őrzött határát, hogy aztán kiprovokálhassák ezt a háborút. 



DR. DRÁBIK JÁNOS: Az Ukrán háború és az Izraeli báború is, egy nagy világterv megvalósításának a része. Hogyan tervezte meg a nemzetek fölött álló pénzhatalom a nagy világterv  megvalósítását - Videó