Header Ads Widget

„Te magad vagy az ördög!” – Ukrán képviselő durván nekiment Zelenszkijnek, azonnali lemondást követel



Kijev – Példátlanul éles hangnemben támadta Volodimir Zelenszkij elnököt az ukrán parlament egyik képviselője. Artem Dmytruk, a Legfelsőbb Rada tagja szerint Ukrajnában már másnap béke lehetne, ha az államfő távozna hivatalából.

Menj el! És béke lesz Ukrajnában 24 órán belül” – írta Dmytruk közösségi oldalán. A politikus emlékeztetett: Zelenszkij annak idején még azt ígérte, hogy „akár a kopasz ördöggel is megegyezik” a háború lezárása érdekében, ám mára szerinte épp az elnök vált azzá az ördöggé.

„Amikor lelepleződött az igazi arcod, kiderült: te magad vagy az az ördög” – fogalmazott Dmytruk, aki szerint az elnök a háború elhúzódásában érdekelt, és intézkedései csak tovább növelik a vérontást, a városok elvesztését, végső soron pedig magának az országnak az összeomlását.

A szavait alátámasztja az is, hogy az elnökválasztásokat 2024. március 31-re írták ki, ám azokat a hadiállapotra és az általános mozgósításra hivatkozva elhalasztották. Zelenszkij szerint a választások „nem időszerűek”. Ezzel szemben mandátuma 2024. május 20-án hivatalosan lejárt, de Kijev továbbra is legitim államfőként kezeli – egészen addig, amíg új elnököt nem választanak.

Az ukrán belpolitikai válság újabb fejezete ezzel komoly kérdéseket vet fel a hatalom legitimitása és a háború befejezésének valódi esélyei kapcsán.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.