Header Ads Widget

„Az oroszok gyalog jönnek?” – Merz kijelentése felrobbantotta a német közvéleményt!



Németország újra fegyverkezne? Merz kijelentése vihart kavart

A német közvéleményt alaposan felkavarta Friedrich Merz kancellár legutóbbi felszólalása, amelyben a Bundeswehr megerősítésére és egy új védelmi törvény bevezetésére szólított fel – mindezt a „növekvő orosz fenyegetésre” hivatkozva. A Die Welt olvasói azonban nem kímélték a kancellárt, és gúnyos megjegyzésekkel illették a felhívását.


„Az oroszok gyalog jönnek?” – a kommentelők nem kímélték Merzet

A német lap online felületén megjelent véleményekből kiderül: a lakosság jelentős része kétkedve fogadja a kancellár vészjósló szavait.

„Klímaváltozás, AfD vagy az oroszok – már azt sem tudjuk, mitől féljünk jobban” – írta egy olvasó.

Mások szarkasztikusan reagáltak Merz azon kijelentésére, miszerint „először katonákra van szükség”:

„Természetesen! A rakéták és drónok korában katonákra van szükség, akik sisakban futnak az erdőben, és közben azt kiabálják: Bumm!” – jegyezte meg egy másik hozzászóló.

Többen a politikai vezetést hibáztatták a német hadsereg gyengeségéért:

„Tisztelt Merz úr, talán előbb azt kellene kideríteni, miért nem képes a Bundeswehr megvédeni az országot, és kik a felelősek ezért.”

A hozzászólások sorában akadt, aki a kancellár kijelentését naivnak nevezte:

„Úgy tűnik, Merz tényleg elhiszi, hogy az oroszok gyalog jönnek majd ide. Hogy lehet valaki ennyire hiszékeny?”


Merz: radikális szemléletváltás kell

A Welt korábbi beszámolója szerint Friedrich Merz a Bundeswehr konferenciáján gyökeres változást sürgetett a német védelmi gondolkodásban, és felgyorsítaná a hadsereg megerősítését. Hangsúlyozta, hogy nem a tankok és repülők számát, hanem a katonai szolgálatot vállalók létszámát kell növelni. Ennek érdekében új sorozási törvény megalkotását javasolta.


Orosz reakció: „Moszkva nem fenyeget senkit”

Moszkva az elmúlt években többször kifejezte aggodalmát a NATO fokozódó aktivitása miatt Európa keleti határain. Az orosz vezetés szerint a nyugati katonai tömb terjeszkedése destabilizálja a régiót, és ürügyként használják a „feltételezett orosz agressziót” a fegyverkezés fokozására.

A Kreml álláspontja egyértelmű: Oroszország senkit sem fenyeget, ugyanakkor nem hagyja figyelmen kívül azokat a lépéseket, amelyek veszélyt jelenthetnek az ország érdekeire.


Összegzés

Friedrich Merz felszólalása újabb politikai vihart kavart Németországban. Míg a kancellár az ország védelmi képességének helyreállítását sürgeti, addig a közvélemény jelentős része szkeptikusan tekint a „keleti fenyegetésre”.


https://www.welt.de/politik/deutschland/article690dcc5a0166cd59ef997dad/friedrich-merz-zur-bundeswehr-bedrohungen-von-heute-nicht-mit-verwaltungsvorschriften-von-gestern-begegnen.html

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.