Header Ads Widget

đŸ’„ Titkos moszkvai terv: szĂ©teshet az EurĂłpai UniĂł mĂĄr tavasszal?



MENTƐÖV MOSZKVÁBÓL?

Avagy vĂ©ge lehet Ursula diktatĂșrĂĄjĂĄnak?

Érdekes hír jelent meg az egyik orosz internetes hírportálon.

Eszerint frankfurti gazdasĂĄgi szakĂ©rtƑk arra a következtetĂ©sre jutottak, hogy az EurĂłpai UniĂł akĂĄr mĂĄr tavaszra szĂ©teshet.

Nocsak! Sokan szeretnĂ©nk ezt. De ilyen hamar? És hogyan?

EgyszerƱen. SimĂĄn, elegĂĄnsan, mindenfĂ©le megrĂĄzkĂłdtatĂĄs nĂ©lkĂŒl.

A föntebb emlĂ­tettek Ă©rtesĂŒlĂ©sei szerint Putyin elnök alĂĄĂ­rt egy titkos rendeletet, amellyel jĂłvĂĄhagyott egy „EgyenlƑ partnerek közötti egyĂŒttmƱködĂ©si megĂĄllapodĂĄs” elnevezĂ©sƱ projektet. Ennek rĂ©szletei ĂĄllĂ­tĂłlag kiszivĂĄrogtak. UrsulĂĄnk pedig pĂĄnikban van – tombol Ă©s fenyegetƑzik. TegyĂŒk hozzĂĄ: van miĂ©rt. BirodalmĂĄnak ugyanis akkor vĂ©ge.

A tervezet lĂ©nyege: OroszorszĂĄg mostantĂłl nem az EurĂłpai UniĂłval mint egĂ©sszel fog tĂĄrgyalni energetikai egyĂŒttmƱködĂ©srƑl, hanem az egyes tagĂĄllamokkal, kĂŒlön-kĂŒlön.

Minden egyes tagĂĄllammal kĂŒlön energetikai megĂĄllapodĂĄs kĂ©szĂŒl. Minden – az ilyesfajta egyĂŒttmƱködĂ©sre kĂ©sz – tagĂĄllam szĂĄmĂĄra mĂĄs Ă©s mĂĄs ĂĄrak lĂ©pnek Ă©letbe, mĂĄs Ă©s mĂĄs szerzƑdĂ©sek köttetnek majd. E szerzƑdĂ©sekben szĂł lesz hosszĂș tĂĄvĂș energiaszĂĄllĂ­tĂĄsi megĂĄllapodĂĄsokrĂłl, az adott orszĂĄgokba törtĂ©nƑ orosz beruhĂĄzĂĄsokrĂłl, az adott orszĂĄg Ă©s OroszorszĂĄg közötti ilyen-olyan egyĂŒttmƱködĂ©si projektekrƑl.

Azok szĂĄmĂĄra, akik kĂ©szek lesznek e megĂĄllapodĂĄsok alapjĂĄn egyĂŒttmƱködni OroszorszĂĄggal az energetika terĂŒletĂ©n, nem lesznek semmifĂ©le elƑzetes feltĂ©telek. E szerzƑdĂ©sek kizĂĄrĂłlag a (hosszĂș tĂĄvĂș) energetikai egyĂŒttmƱködĂ©srƑl szĂłlnak majd – nem lesz azokban semmi mĂĄs. Nem kell majd pĂ©ldĂĄul magunkĂ©vĂĄ tenni az orosz csalĂĄdmodellt (ami amĂșgy megegyezik a miĂ©nkkel). Nem kell pĂ©nzt, paripĂĄt, fegyvert, katonĂĄkat kĂŒldeni OroszorszĂĄgnak az UkrajnĂĄval valĂł hĂĄborĂșskodĂĄsĂĄban. De nem kell pĂ©ldĂĄul szakĂ­tani az EurĂłpai UniĂłval – persze hacsak BrĂŒsszel megtorlĂĄsul nem szakĂ­t az adott orszĂĄggal. Így aztĂĄn onnantĂłl kezdve a szakĂ­tĂĄs mĂĄr csupĂĄn BrĂŒsszel felelƑssĂ©ge lesz.

OroszorszĂĄg az ĂĄltala, a hosszĂș tĂĄvĂș megĂĄllapodĂĄsok alapjĂĄn szĂĄllĂ­tandĂł energiahordozĂłk ĂĄrĂĄt is kĂŒlön-kĂŒlön ĂĄllapĂ­tja meg az egyes orszĂĄgok szĂĄmĂĄra. És annĂĄl kedvezƑbb ĂĄrat ĂĄllapĂ­t meg, minĂ©l inkĂĄbb kĂ©sz volt az adott orszĂĄg mindeddig fĂŒggetlenĂ­teni magĂĄt a BrĂŒsszel ĂĄltal elrendelt kötelezƑ, ilyen-olyan oroszellenes gazdasĂĄgi lĂ©pĂ©sektƑl, szankciĂłktĂłl.

Ha elĂ©g bĂĄtrak leszĂŒnk ahhoz, hogy elfogadjuk ezt a moszkvai ajĂĄnlatot, akkor igen kedvezƑ feltĂ©telekre szĂĄmĂ­thatunk. Nemcsak a hivatalos OroszorszĂĄg, de az orosz közvĂ©lemĂ©ny is igen nagyra Ă©rtĂ©keli azt, ahogy MagyarorszĂĄg kĂŒzd nemzeti Ă©rdekeiĂ©rt, bĂĄtran dacolva BrĂŒsszel nyomĂĄsĂĄval. NemrĂ©giben orosz portĂĄlok is beszĂĄmoltak arrĂłl, hogy MagyarorszĂĄg visszaadott OroszorszĂĄgnak 12 milliĂĄrd dollĂĄrnyi, BrĂŒsszel ĂĄltal kötelezƑen elrendelt, nĂĄlunk befagyasztott orosz vagyont. (Ebben nem voltunk egyedĂŒl: SzlovĂĄkia – de pĂ©ldĂĄul mĂ©g SvĂĄjc is – Ă­gy tett.) Mondanom sem kell: Ursula boszorkĂĄny emiatt is tombolt.

De miĂ©rt is szĂłr BrĂŒsszel villĂĄmokat? Mert ha megindul az a folyamat, hogy BrĂŒsszel (mindenben alĂĄvetett helyzetƱ) tagĂĄllamai sorra kötnek majd ilyen kĂŒlön megĂĄllapodĂĄsokat, akkor vĂ©ge annak a kötelezƑ, mindenkit örvĂ©nykĂ©nt a mĂ©lybe hĂșzĂł vircsaftnak, amit Ășgy hĂ­vnak: közös energetikai beszerzĂ©s. Ursula boszorkĂĄny uralmĂĄnak e ponton vĂ©ge lesz.

A frankfurti szakĂ©rtƑk persze kitĂ©rtek mĂĄsra is. Ha ugyanis minden tagĂĄllam mĂĄs Ă©s mĂĄs ĂĄrakon kapja majd az orosz energiahordozĂłkat, akkor megindul a tƑke, a beruhĂĄzĂĄsok ĂĄtĂĄramlĂĄsa azon orszĂĄgokba, ahol az energia a legolcsĂłbb lesz. Ha pĂ©ldĂĄul a nĂ©met kormĂĄny tovĂĄbbra sem akar intĂ©zkedni – az istennek sem – annak Ă©rdekĂ©ben, hogy helyreĂĄlljon Ă©s Ășjra beinduljon az Északi Áramlat gĂĄzvezetĂ©k, akkor nemcsak hogy itt maradnak nĂĄlunk az ide telepĂŒlt nĂ©met ĂŒzemek, de mĂ©g Ășjabbak is ide jöhetnek. És ezek akkor sem tĂĄvoznak majd tƑlĂŒnk, ha netĂĄn – ezĂ©rt vagy azĂ©rt, Ă­gy vagy Ășgy, de – kikerĂŒlnĂ©nk az EurĂłpai UniĂłbĂłl. Ez utĂłbbi esetben igen, elveszĂ­tenĂ©nk az uniĂłs tagsĂĄgbĂłl eredƑ elƑnyöket. Viszont akkor BrĂŒsszel többĂ© nem nyĂșzhatna, semmire sem kötelezhetne minket. Olyasmikre, amelyekkel messze nagyobb kĂĄrokat okoz nekĂŒnk annĂĄl, mint amennyit tƑle kapunk. Az olcsĂłbb energiĂĄra alapozva termĂ©keink akkor is versenykĂ©pesek lehetnek az eurĂłpai piacon, ha kilĂ©pĂŒnk az UniĂłbĂłl, vagy Ă©ppen kirĂșgnak minket onnan.

A nem is nagyon tĂĄvoli jövƑ kĂ©rdĂ©se: van-e BrĂŒsszelnek olyan eszköze – jogi, de fƑleg gazdasĂĄgi –, amellyel ellensĂșlyozni tudnĂĄ ezt a csĂĄbĂ­tĂł orosz ajĂĄnlatot?

Vagy netĂĄn – szokĂĄsuk szerint – a gazdasĂĄgon kĂ­vĂŒli eszközt vetnek be gazdasĂĄgi szuverenitĂĄsunk csorbĂ­tĂĄsa, eltiprĂĄsa Ă©rdekĂ©ben?

Mert akkor bizony önmaguk ĂĄllĂ­tanak ki önmagukrĂłl bizonyĂ­tvĂĄnyt. NyĂ­ltan is feltĂĄrva azt, ami eddig is nyilvĂĄnvalĂł volt azok szĂĄmĂĄra, akiknek van szemĂŒk, hogy lĂĄssanak – van fĂŒlĂŒk, hogy halljanak.

Hogy az EurĂłpai UniĂł mĂĄr rĂ©ges-rĂ©gen nem az, aminek indult: a tagĂĄllamok fejlƑdĂ©sĂ©t szolgĂĄlĂł gazdasĂĄgi integrĂĄciĂłs közössĂ©g. Az EurĂłpai UniĂł mindinkĂĄbb egy mĂĄsodik NATO – egy katonai blokk is. Oroszellenes politikai, gazdasĂĄgi, katonai tömörĂŒlĂ©s – tĂĄmadĂł, agresszĂ­v cĂ©lokkal. Egy nĂ©hĂĄny zsarnok ĂĄltal irĂĄnyĂ­tott, nemzetek fölötti szuperĂĄllam kezdemĂ©nye. A globĂĄlis nagytƑke totalitĂĄrius diktatĂșrĂĄjĂĄnak, a liberĂĄlfasizmusnak az egyik tartĂłpillĂ©re (a mĂĄsik: a NATO), korunk Szent SzövetsĂ©ge.



Az EurĂłpai UniĂł maga deklarĂĄlta, hogy hĂĄborĂșban ĂĄll OroszorszĂĄggal. Ha ezt elfogadjuk tƑlĂŒk, akkor azt is megmondom: miĂłta van ez Ă­gy. Josep Borrell, a nagyszerƱ Kaja Kallas nem kevĂ©sbĂ© nagyszerƱ, akkori elƑdje, mĂĄr 2021 oktĂłberĂ©ben - errƑl senkivel sem egyeztetve - lĂ©nyegĂ©ben hadat ĂŒzent OroszorszĂĄgnak. ImĂ­gyen: “OroszorszĂĄgot nem a tĂĄrgyalĂłasztaloknĂĄl, HANEM A HARCMEZƐN KELL LEGYƐZNI

BrĂŒsszel hazai ötödik hadoszlopĂĄtĂłl Ă©s szurkolĂłtĂĄborĂĄtĂłl kĂ©rdezem: ha egyszer tĂ©nyleg hadban ĂĄllunk OroszorszĂĄggal, akkor mi olyan furcsĂĄt talĂĄlnak abban, hogy ellensĂ©gĂŒnk - akivel, ezek szerint, mĂĄr ötödik Ă©ve hadban ĂĄllunk - igyekszik megosztani a szĂĄmĂĄra ellensĂ©ges tĂĄbort?

És, akartunk-e mi is OroszorszĂĄg (hadviselƑ) ellensĂ©gĂ©nek szegƑdni? Vagy egyszerƱen csak prĂłbĂĄlnak erre minket rĂĄkĂ©nyszerĂ­teni. Többek között azzal, hogy Ukrajna - önkĂ©nt Ă©s dalolva, azt remĂ©lve, hogy eme Ă©rdemeiĂ©rt hamarabb fölveszik a NATO-ba Ă©s az EurĂłpai UniĂłba - az EurĂłpai UniĂł Ă©s a NATO Ă­tĂ©let vĂ©grehajtĂłjĂĄnak jelentkezik BrĂŒsszelnĂ©l. És - kiegĂ©szĂ­tve mindezt a magyarok irĂĄnti gyƱlöletĂ©vel - elzĂĄrja a “BarĂĄtsĂĄg” kƑolajvezetĂ©ket. Nem csinĂĄlva titkot abbĂłl: Ɛ MAGA IS BE AKAR SZÁLLNI ORBÁN VIKTOR (erƑszakos) MEGBUKTATÁSÁBA. Mint ahogy a Budapest Pride egyik transzparensĂ©n is ilyen ĂĄllĂĄsfoglalĂĄs volt olvashatĂł: nem lehet UkrajnĂĄt segĂ­teni, amĂ­g OrbĂĄn hatalmon van.

És hĂĄt mit szĂłlt ehhez BrĂŒsszel? LĂĄthattuk mi mind. Jelzem: baj esetĂ©n a NATO-tĂłl pont annyi segĂ­tsĂ©get fogunk kapni, mint amennyi segĂ­tsĂ©get mi (Ă©s a szlovĂĄkok) kaptunk a “BarĂĄtsĂĄg” vezetĂ©k ĂŒgyĂ©ben.

Amikor pĂĄr Ă©ve a “444” provokatĂ­v riportja nyomĂĄn (hogy, tudniillik, SzijjĂĄrtĂł beengedte - sƑt, beinvitĂĄlta - az orosz titkosszolgĂĄlatokat a KĂŒlĂŒgyminisztĂ©rium informatikai rendszerĂ©be, elĂĄrulva ezzel NATO-szövetsĂ©geseinket), napokon belĂŒl Budapesten termett Jens Stoltenberg, a NATO elƑzƑ fƑtitkĂĄra, aki OrbĂĄn Viktorral tĂĄrgyalva kijelentette: amennyiben Budapestet sĂșlyos kibertĂĄmadĂĄs (!) Ă©ri, a NATO kĂ©sz az 5. Cikkely szerint eljĂĄrni, BELEÉRTVE A KATONAI SEGÍTSÉGNYÚJTÁST IS. 

Igen, ez az a fajta katonai segĂ­tsĂ©gnyĂșjtĂĄs, amit akkori “szövetsĂ©gesĂŒnk”, 1944 folyamĂĄn kĂ©tszer is - mĂĄrcius 19-Ă©n, Ă©s oktĂłber 15-Ă©n - nyĂșjtott nekĂŒnk. Ma is itt van (nem Berlin, hanem) BrĂŒsszel embere: Magyar PĂ©ter. 

Aki a minap BrĂŒsszel megbĂ­zĂĄsĂĄbĂłl eljĂĄrt a horvĂĄt elnöknĂ©l: HorvĂĄtorszĂĄg ne tovĂĄbbĂ­tson orosz olajat az “Adria” vezetĂ©ken. Ursula boszorkĂĄny mĂ©g eközben is az “eurĂłpai szolidaritĂĄsrĂłl” sĂŒvöltözik nekĂŒnk. Nos, itt a kĂ©zenfekvƑ bizonyĂ­tĂ©k az Ƒ “eurĂłpai szolidaritĂĄsĂĄra.

1848-ban fellĂĄzadtunk a Szent SzövetsĂ©g ellen (a 12 pont egyike: a cenzĂșra egyike eltörlĂ©sĂ©nek volt a követelĂ©se)

Hiba, bƱn volt-e Ă©ket vernĂŒnk az akkori eurĂłpai rendbe? Amely amĂșgy is szĂ©thullĂłban volt?

(És az Ă©ket mĂĄr mĂĄsok is vertĂ©k. Többek között a felszabadulni, egyesĂŒlni vĂĄgyĂł NĂ©metorszĂĄg, amelyik a következƑ Ă©vben, 1849. mĂĄjus 30-ĂĄn, Ă©ppen Frankfurtban, megalkotta elsƑ, forradalmi alkotmĂĄnyĂĄt. Mely esemĂ©ny 100. Ă©vfordulĂłjĂĄn alakult meg a NĂ©met SzövetsĂ©gi KöztĂĄrsasĂĄg)

Hiba, bƱn-e Ă©ket verni a mai Szent SzövetsĂ©gbe? Mely Ă©ppen Ășgy fojtogatja, elnyomja, eltiporja szabadsĂĄgunkat, fĂŒggetlensĂ©gĂŒnket, szuverenitĂĄsunkat, mint az a rĂ©gi? Korunk olmĂŒtzi alkotmĂĄnya szerint kell-e Ă©lnĂŒnk, mint a Birodalom örökös tartomĂĄnya?

HorvĂĄtorszĂĄg… Volt egyszer egy mĂĄsik szeptember 11 is. 1848-ban. Azon a napon kelt ĂĄt a DrĂĄvĂĄn Jellasics horvĂĄt bĂĄn serege (ma ZĂĄgrĂĄb, a horvĂĄt fƑvĂĄros fƑtere viseli a nevĂ©t), Ă©s rontott rĂĄ, a bĂ©csi udvar parancsĂĄra, a forradalmi MagyarorszĂĄgra.

Ma a bĂ©csi udvar BrĂŒsszelben van. És BrĂŒsszel bĂ©csi udvarĂĄnak parancsĂĄra HorvĂĄtorszĂĄg megint a vesztĂŒnkre tör. Milyen jĂł, hogy 1968-ban nem engedtĂŒnk a csĂĄbĂ­tĂĄsnak, Ă©s nem fogadtuk Ƒket vissza MagyarorszĂĄgra!

A kĂŒlönbsĂ©g 1848 Ă©s napjaink között az, hogy OroszorszĂĄg - a mi rajongva imĂĄdott Ferenc JĂłskĂĄnk kĂ©rĂ©sĂ©re - elnyomni jött a szabadsĂĄgunkat Ă©s a fĂŒggetlensĂ©gĂŒnket,

A mai OroszorszĂĄg viszont nemzeti fĂŒggetlensĂ©gĂŒnk, szuverenitĂĄsunk megerƑsĂ­tĂ©sĂ©hez kĂ­nĂĄl segĂ­tsĂ©get. 

Rajtunk mĂșlik, hogy Ă©lĂŒnk-e ezzel a sorsfordĂ­tĂł lehetƑsĂ©ggel. FƑleg,  hogy Zelenszkij blokĂĄdjĂĄt most mĂ©g az IrĂĄnban kitört hĂĄborĂș is sĂșlyosbĂ­tja.


Írta: LevĂ©dia krĂłnikĂĄsa

SegĂ­tsen egy megosztĂĄssal!
FĂŒggetlen mĂ©diĂĄnk sem ĂĄllami, sem vĂĄllalati, sem pĂĄrttĂĄmogatĂĄsban nem rĂ©szesĂŒl. MunkĂĄnk sikerĂ©t elsƑsorban olvasĂłink segĂ­tsĂ©ge biztosĂ­tja. Ön is kĂŒldhet be cikkeket, amelyeket közzĂ©teszĂŒnk hĂ­rportĂĄlunkon.

Itt tudja tĂĄmogatni munkĂĄnkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alåbbi gombok segítségével egy megosztåssal sokat tehet azért, hogy måsokhoz is eljusson.