Header Ads Widget

Mennyire propaganda a rezsicsökkentés??? Mi most egy konkrét család példáján mutatjuk be, hogy a rezsicsökkentés igenis egy valós, nem kicsi támogatás minden magyar háztartásnak.








A baloldali pártok, pórázon tartott lakájmédiájuk és az őket tudatlanul, vakon követő táboruk folyamatosan azt hangoztatják, hogy a rezsicsökkentés csak propaganda, meg azt, hogy ma többet fizetünk, mint a baloldali kormányok idejében. Ezzel a fiatalokat akarják megtéveszteni, akik még sok esetben nem rendelkeznek ingatlantulajdonnal, nem fizetik a számlákat, illetve 2010 előtt még gyerekek voltak, ezért nem ismerik a valóságot.

Mi most egy konkrét család példáján mutatjuk be, hogy a rezsicsökkentés igenis egy valós, nem kicsi támogatás minden magyar háztartásnak. Fontos ezt kihangsúlyozni, mert ez egy olyan támogatás, amiből mindenki részesül, nem csak a gyereket nevelő családok.
Az ábrán látható család esetében a megtakarítás 583.611 nettó magyar forint – ennyivel kevesebbet fizettek a rezsicsökkentés 2013-as indulása után. Az adatokat beküldő olvasónk azt is elárulta, hogy 4 éve, bár CSOK-ot nem vettek igénybe, de a CSOK bevezetése után annyira gyorsan felmentek a belvárosi lakások árai, hogy eladták lakásukat, és 0 forint ráfizetéssel tudtak venni egy 50 négyzetméterrel nagyobb külvárosi, 1 éves családi házat. A képeken ezért is van 4 számla helyett 8, mert a költözéssel újra indult a számláló.

A rezsicsökkentés bevezetése óta már több, mint 1700 milliárd forint maradt a magyar adófizetők, családok zsebében. Mit is jelent ez az összeg? Fordítsuk le a baloldali kommentelők nyelvére:

1 700 000 000 000 Forint =

* 34.000 darab 50 millió forint értékű családi ház vagy lakás
* 9 Puskás Aréna
* 173.469 forint megtakarítás fejenként minden magyar lakosra (9.8 millióval számolva)
* 333.988.212 kg, azaz 333.988 tonna „Szilveszteri malac hátulja” – ez fejenként 34 kg minden magyar lakosnak.
* 2.833 darab Felcsúti kisvasút

Gondoljunk bele, hogy ha 2010-ben marad a Gyurcsány/Bajnai kormány, akkor ma mennyit fizetnénk rezsire? Kommentben elhelyezzük a magyar és az EU átlag földgáz árának alakulását az adott időszakban. Ha csak követi a magyar ár az EU-s trendet, akkor is már több milliós többlet kiadásunk lett volna a mai állapothoz képest – minden magyar családnak, minden háztartásnak.

Kedves Olvasó! Légyen Ön is propagandista! Kommentbe írja le, hogy Ön és családja mennyit takarított meg eddig: ehhez elegendő megnézni a legutóbbi víz, földgáz, villamos energia és szemétszállítás számláján a kiemelt részt. Amennyiben 2013 óta költözött, akkor elő kell venni az előző lakóhelyéről származó utolsó számlákat is, mivel a költözéssel a számláló nullázódik, új mérője lesz, új szerződéses folyószámlával.

Sokan már nem is kapnak papír alapú számlát, a letölthető elektronikus számlát pedig nem nézik meg, ezért nem tudják, hogy mennyit is jelent nekik a rezsicsökkentés.

Köszönjük, Magyarország Kormánya!

ADD TOVÁBB

Forrás: Eurostat, KSH, számlák
(a kép letöltve nagyítható)





Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.