Header Ads Widget

A jelenlegi káoszvilágunkban ez a felfedezés nem túl biztató hír!




Tudósok mágneses nanorészecskéket használnak az idegsejtek és az állatok viselkedésének irányítására

A UB (UB = University of Buffalo) fizikaprofesszorának, Arnd Pralle-nak (jobbra) és doktoranduszának, Heng Huangnak a mágneses nanorészecskékkel kapcsolatos kutatásai olyan betegségkezelésekhez vezethetnek, amelyek távolról manipulálják a fehérjéket vagy sejteket.

A sejtmembránokra célzott, fűtött, mágneses nanorészecskék klaszterei távolról irányíthatják az ioncsatornákat, az idegsejteket, sőt az állatok viselkedését is - derül ki a Nature Nanotechnology című folyóiratban az UB fizikusai által közzétett tanulmányból.

A kutatás széleskörűen alkalmazható, és olyan innovatív rákkezelésekhez vezethet, amelyek távolról manipulálják az egyes szövetek kiválasztott fehérjéit vagy sejtjeit, vagy olyan továbbfejlesztett cukorbetegség-terápiákhoz, amelyek távolról stimulálják a hasnyálmirigy sejtjeit az inzulin felszabadítására.

A munka alkalmazható lenne egyes neurológiai rendellenességek új terápiáinak kifejlesztésére is, amelyek az elégtelen idegstimuláció miatt alakulnak ki.

Forrás


Kapcsolódó cikk

Az új gyógyszeradagoló nanorészecskék a neurotranszmittereket "útlevelként" használják az agyban. https://www.napitema.com/2021/06/az-uj-gyogyszeradagolo-nanoreszecskek.html


https://vk.com/wall644727407_105

https://twitter.com/nszrt/status/1414102544096415744?s=20






Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.