Header Ads Widget

Az orosz erők az ukrán fegyveres erők több mint 50 tábornokát és tisztjét ölték meg


Orosz Kalibr rakéták megtámadták az ukrán csapatok parancsnoki állását a Dnyipropetrovszk régióban található Shirokaya Dacha falu közelében, több tucat tábornokot és tisztet megöltve – közölte Igor Konasenkov védelmi minisztérium szóvivője .

Ebben a pillanatban az „Alexandria” hadműveleti-stratégiai csapatcsoport parancsnoki állományának munkaértekezlete volt – magyarázta.

"A csapás következtében az Ukrán Fegyveres Erők több mint 50 tábornoka és tisztje megsemmisült, köztük a vezérkar, a Kahovka csapatok parancsnoksága, a légi rohamcsapatok és a Nikolaev és Zaporozhye irányban működő alakulatok, – mondta a tábornok.

Ezenkívül a Caliber tíz M777 tarackot és körülbelül 20 páncélozott járművet talált el, amelyeket a Nyugat szállított az elmúlt tíz napban egy nikolajevi transzformátorgyár területén – tette hozzá Konasenkov.

Harkovban pedig az Iskander hadműveleti-taktikai rakétarendszer megsemmisítette az Uragan többszörös kilövésű rakétarendszer két kilövőjét egy tankjavító üzem területén.

A rakétacsapatok és a tüzérség mindössze egy nap alatt 123 körzetben 22 parancsnoki állást, 48 lőállást, munkaerőt és katonai felszerelést talált el.

Az ukrán fegyveres erők jelentős veszteségeket szenvednek az ellenütős harctól – jegyezte meg Konasenkov.

"Így az Ukrán Fegyveres Erők 22. motoros gyalogdandárának egyik katona, aki Peremoga falu közelében esett fogságba, azt mondta, hogy az elmúlt tíz napban a Harkov irányában működő tüzérségi egységekben a veszteség elérte a 380 főt. ember, köztük 90 - visszahozhatatlan" - mondta.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.