Header Ads Widget

A berlini rendőrség több mint száz olyan nemi erőszakos esetet regisztrált, amelyben több gyanúsított is részt vett.



A berlini rendőrség statisztikáiból kiderül, hogy az állítólagos csoportos nemi erőszakok száma évek óta egyenletesen magas – írja a Spiegel.

A rendőrség 2023-ban 111 esetet regisztrált.

A rendőrségi statisztikák szerint – amelyek az összes befejezett nyomozást tartalmazzák – 2020 óta eddig évente 89-106 csoportos nemi erőszak történt. A statisztikákból az nem derül ki, hogy a bíróságok hogyan döntöttek ezekben az ügyekben, hogy egy vagy több elkövetőt ítéltek-e el.

A 111 feltételezett áldozat többsége, tizennyolcan 14-15 évesek voltak. Tíz 16-17 éves, és tizenhárom 18-20 éves áldozatot is regisztráltak.

Az esetek többsége lakóházakban történt, 27 esetben a helyszín ismeretlen volt, 16 esetben pedig parkokban.

A 106 azonosított gyanúsított közül huszonöten voltak 18 év alattiak. Huszonnyolc gyanúsított 18 és 24 év közötti volt. A külföldi állampolgárságú gyanúsítottak aránya 54 százalék volt, szemben az előző évi 65 százalékkal, illetve a korábbi évek 44 és 51 százalékával.

A rendőrségi statisztikák tavaly összesen 1151 nemi erőszak, szexuális kényszerítés és súlyos szexuális támadás esetét regisztrálták. A hatóságok úgy vélik, hogy jelentős a be nem jelentett esetek száma, mivel sok áldozat a szégyenérzet vagy az elkövetőtől való félelem miatt nem tesz feljelentést.


https://www.napitema.com/2024/06/a-berlini-rendorseg-tobb-mint-szaz.html


A Napi Téma az olvasók támogatásával működik
Ha fontosnak tartja, hogy olyan információk is napvilágra kerüljenek, amelyeket elhallgatnak, és megteheti, támogassa munkánkat.

Hírportálunk nem részesül állami, vállalati vagy párttámogatásban. Működésünket kizárólag olvasóink támogatása teszi lehetővé. Ha van olyan téma, amelyről úgy gondolja, hogy fontos mások számára is, küldje el nekünk, és szerkesztés után megjelentetjük.

❤ Támogatom a Napi Témát

Köszönjük minden olvasónknak, aki támogatásával hozzájárul a Napi Téma működéséhez.