Header Ads Widget

Scholz újabb mandátumért indul a német kancellári posztért - A következő Bundestag (német parlament) választást 2025-ben tartják.



Olaf Scholz német kancellár (Szociáldemokrata Párt, SPD) bejelentette, hogy a 2025-ös választásokon indulni kíván a következő ciklusban a német kormány élén.

"Az SPD egy nagyon egységes párt" - mondta Scholz újságíróknak egy nyári sajtótájékoztatón Berlinben. Hozzátette: frakciója meg kívánja nyerni a 2025-ös szövetségi választást. "Újra indulok a tisztségért, hogy kancellár lehessek" - jelentette ki Scholz.

A következő Bundestag (német parlament) választást 2025-ben tartják. Ennek eredményeként új kormány alakul új kancellár mellett. Scholz korábban bejelentette, hogy ismét az SPD jelöltjeként kíván indulni. Jelenleg ő vezeti a koalíciós kormányt, amelybe az SPD-n kívül a Zöldek és a Szabad Demokrata Párt is tagja. Az SPD besorolása jelenleg 14-16% között mozog.



Mondd el a véleményed!
Kíváncsiak vagyunk a gondolataidra. Szólj hozzá az aktuális témákhoz, oszd meg a véleményedet, vagy csatlakozz a beszélgetéshez a Napi Téma YouTube-közösségében!
A legérdekesebb véleményeket rendszeresen figyelemmel kísérjük.