Header Ads Widget

Scholz újabb mandátumért indul a német kancellári posztért - A következő Bundestag (német parlament) választást 2025-ben tartják.



Olaf Scholz német kancellár (Szociáldemokrata Párt, SPD) bejelentette, hogy a 2025-ös választásokon indulni kíván a következő ciklusban a német kormány élén.

"Az SPD egy nagyon egységes párt" - mondta Scholz újságíróknak egy nyári sajtótájékoztatón Berlinben. Hozzátette: frakciója meg kívánja nyerni a 2025-ös szövetségi választást. "Újra indulok a tisztségért, hogy kancellár lehessek" - jelentette ki Scholz.

A következő Bundestag (német parlament) választást 2025-ben tartják. Ennek eredményeként új kormány alakul új kancellár mellett. Scholz korábban bejelentette, hogy ismét az SPD jelöltjeként kíván indulni. Jelenleg ő vezeti a koalíciós kormányt, amelybe az SPD-n kívül a Zöldek és a Szabad Demokrata Párt is tagja. Az SPD besorolása jelenleg 14-16% között mozog.



Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.