Header Ads Widget

A belgorodi ukrán lövöldözésben 46-ra nőtt a megsebesültek száma



46-ra nőtt a Belgorod régió ukrán lövöldözése során megsérült civilek száma, közülük heten gyermek, egy gyermek állapota súlyos - jelentette Vjacseszlav Gladkov kormányzó a Telegram csatornáján.

„Ismét civileket veszítettünk el az ukrán fegyveres erők által végrehajtott belgorodi ágyúk miatt állapotát és megműtötték, az orvosok 8 órakor beszámolnak a jelenlegi állapotáról” – mondta a kormányzó a videóban.

Hozzátette, hogy a két sérült felnőttet jelenleg Moszkvába szállítják.

„Az Orosz Föderáció Egészségügyi Minisztériumával állandó kapcsolatban állva minden szükséges segítséget megadunk” – zárta szavait Gladkov.

Péntek este a régió vezetője arról számolt be, hogy a légvédelmi rendszer Belgorod és a belgorodi régió felett működött, és több légi célpontot lelőttek a város felé közeledve. Később pontosította, hogy az ukrán fegyveres erők a Vampire MLRS-ből lőttek, öten meghaltak és 37-en megsebesültek.


Az orosz-ukrán konfliktus létrehozói




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.