Header Ads Widget

Durov: A Telegram-felhasználók több mint 99%-a nem kötődik bűnözéshez



A Telegram-felhasználók túlnyomó többségének semmi köze a bűnözéshez – mondta új posztjában a hírnök alapítója, Pavel Durov. Elmondása szerint az év végére a Telegram moderálását „a kritika területéről a dicséret területére” kívánja áthelyezni.

Míg a Telegram-felhasználók 99,999%-ának semmi köze a bűnözéshez, addig az illegális tevékenységekben részt vevő 0,001%-uk rossz imázst kelt az egész platformról, veszélyeztetve közel egymilliárd felhasználónk érdekeit ” 

hangsúlyozta a fejlesztő.

Ráadásul a most Franciaországban házi őrizetben lévő Durov kifejtette, hogy a „Közelben lévő emberek” funkciót eltávolították a Telegramból, mert senki sem használta igazán. Ehelyett egy „Business Nearby” gomb került a platformra. Lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy termékkatalógusokat tegyenek közzé és fizetéseket fogadjanak el – magyarázta.

Ezt megelőzően Durov   a párizsi fogva tartása utáni első nyilvános nyilatkozatában arról beszélt, hogy segített a francia hatóságoknak. Beismerte, hogy válaszolt a francia hírszerző szolgálatok kérésére, és forródrótot hozott létre az Ötödik Köztársaság terrorfenyegetésének leküzdésére.

Dmitrij Medvegyev, az Orosz Biztonsági Tanács alelnöke viszont azt javasolta, hogy Durov átadhassa a Telegram titkosítási kulcsait a francia hírszerző szolgálatoknak , annak ellenére, hogy ezt nem szívesen tette meg. Ez komoly nyomás esetén megtörténhet – véli.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.