Header Ads Widget

Orbán Viktor a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatójával, Kristalina Georgievával tárgyalt a világgazdaság aktuális helyzetéről és a blokkosodás elleni fellépés lehetőségeiről.



A megbeszélés pénteken zajlott le a karmelita kolostorban, amiről Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke tájékoztatta az MTI-t. A találkozón a világgazdaság és a nemzetközi kereskedelem helyzetét értékelték.

A felek egyetértettek abban, hogy a háborúk és feszültségek miatt a többoldalú együttműködések gyengülnek, és a globális kereskedelmi rendszert egyre több támadás éri. Hangsúlyozták, hogy a világ nem engedheti meg magának, hogy egymással szemben álló blokkokra szakadjon – ismertette Havasi Bertalan.


Borítókép: Orbán Viktor az IMF vezérigazgatójával tárgyalt (Fotó:MTI/Benko Vivien Cher)

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.