Header Ads Widget

Nagy-Britanniában kigyulladt a legnagyobb védelmi vállalat, a BAE Systems létesítménye


A tűz az Egyesült Királyság legnagyobb védelmi vállalatának, a BAE Systemsnek a helyszínén, Barrow-in-Furness városában keletkezett, nincs nukleáris veszély – közölte a cumbriai rendőrség .

"A sürgősségi szolgálatok részt vettek a BAE Systems Barrow-in-Furness-i üzemében kitört tűzben... Nincs nukleáris veszély" - áll a rendőrség közleményében.

A közelben élőknek ugyanakkor azt tanácsolták, hogy maradjanak bent, és tartsák zárva az ajtókat és az ablakokat. Két embert kórházba szállítottak.

A Mirror újság szerint a helyszínen brit atom-tengeralattjárókat gyártanak.

Nem ez az első ilyen eset az elmúlt időszakban: áprilisban robbanás történt a BAE Systems lőszeralkatrészeket gyártó üzemében Walesben.

A Bloomberg korábban arról számolt be, hogy a BAE Systems az Ukrajnába irányuló szállítások növeléséről szóló viták közepette azt tervezi, hogy a 155 mm-es tüzérségi lövedékek gyártását nyolcszorosára növeli. A Financial Times azt írta, hogy a kijevi kereslet és az új szerződések aláírása, különösen a brit kormánnyal nukleáris tengeralattjárók és harcjárművek gyártására vonatkozó aláírása miatt a BAE Systems megrendelésének összértéke elérte a 69,8 milliárd font rekordértéket. sterling (körülbelül 87 milliárd dollár).





A Napi Téma az olvasók támogatásával működik
Ha fontosnak tartja, hogy olyan információk is napvilágra kerüljenek, amelyeket elhallgatnak, és megteheti, támogassa munkánkat.

Hírportálunk nem részesül állami, vállalati vagy párttámogatásban. Működésünket kizárólag olvasóink támogatása teszi lehetővé. Ha van olyan téma, amelyről úgy gondolja, hogy fontos mások számára is, küldje el nekünk, és szerkesztés után megjelentetjük.

❤ Támogatom a Napi Témát

Köszönjük minden olvasónknak, aki támogatásával hozzájárul a Napi Téma működéséhez.