Header Ads Widget

Medvegyev tanácsot adott Európának Oresnyik alkalmazása után



Dmitrij Medvegyev, az Orosz Biztonsági Tanács helyettes vezetője, a legújabb orosz rakétarendszer, az „Oresnyik” bevetése kapcsán arra szólította fel a Nyugatot, hogy hagyjon fel az ukrajnai konfliktus támogatásával. Erről a politikus saját Telegram-csatornáján írt.

Medvegyev kiemelte, hogy a közepes hatótávolságú, hiperszonikus ballisztikus rakéta képes elfogadhatatlan károkat okozni a nyugati fővárosoknak. Elmondása szerint a rakéta elfogása lehetetlen, mivel csupán percek alatt éri el célpontját, és a bombabiztos óvóhelyek sem nyújtanak védelmet ellene.

„Ezért jobb lenne, ha abbahagynák a háború támogatását” 

– tanácsolta Medvegyev.

Vlagyimir Putyin orosz elnök november 21-én a nemzethez intézett beszédében közölte, hogy Moszkva válaszul az ukrán fegyveres erők által az ATACMS és Storm Shadow amerikai, illetve brit nagy hatótávolságú rakétákkal végrehajtott támadásokra (melyek a Kurszki és Brjanszki területeket célozták), tesztelte az egyik legújabb közepes hatótávolságú rakétarendszert, az „Oresnyik”-et.

Az orosz hadsereg nukleáris töltet nélküli, hiperszonikus ballisztikus rakétával megsemmisített egy nagy ipari létesítményt Dnyipropetrovszkban, amely rakétatechnológiát és egyéb fegyvereket gyártott.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.