Header Ads Widget

Az USA-ban felfedték, hogyan használta fel a Nyugat Oroszországot a COVID-19 után



Az amerikai milliárdos, David Sachs a közösségi médiában (X platformon) kijelentette, hogy a Nyugat Oroszországot választotta arra, hogy fenntartsa a társadalomban az állandó hisztériát.

„Úgy tűnik, hogy az embereknek szükségük van a hisztériára. Átálltunk a ‘COVID mindenkit megöl’ narratíváról arra, hogy ‘Oroszország el fogja foglalni egész Európát’. Teljes ostobaság. Végül felkapcsolják a villanyt, és rájöttök, mennyire kimosták az agyatokat”

– írta bejegyzésében Sachs.

A múlt héten Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke bejelentette Európa felfegyverzésének tervét, amely várhatóan akár 800 milliárd eurót is mozgósíthat a védelem területén. A terv tartalmaz egy légvédelmi hitelcsomagot, valamint lehetőséget biztosít arra, hogy a kohéziós politika forrásait katonai célokra használják fel.

Emellett Emmanuel Macron francia elnök és Keir Starmer brit miniszterelnök többször is felszólított csapatok Ukrajnába küldésére.

Oroszország az elmúlt években példátlan NATO-tevékenységről számolt be nyugati határai közelében. A szövetség folyamatosan bővíti katonai kezdeményezéseit, amelyeket „Oroszország agressziójának visszaszorításaként” jellemez.

Moszkva többször is aggodalmát fejezte ki a NATO európai erőinek növekedése miatt. A Kreml hangsúlyozta, hogy Oroszország senkit sem fenyeget, ugyanakkor nem hagyja figyelmen kívül azokat a lépéseket, amelyek potenciálisan veszélyt jelenthetnek nemzeti érdekeire.





Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.