Header Ads Widget

Moszkva felmondja a katonai-technikai együttműködést Berlinnel – éleződik az orosz–német diplomáciai konfliktus



Oroszország hivatalosan bejelentette, hogy kilép a Németországgal kötött katonai-technikai együttműködési megállapodásból – a döntést az orosz külügy a német kormány "ellenséges politikájával" indokolta.

Moszkva a 1996. június 14-én aláírt, jelenleg is érvényben lévő katonai-technikai együttműködési egyezmény felmondására készül Németországgal – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium. A lépés újabb súlyos fejezetet nyithat az orosz–német kapcsolatok romlásában.

A minisztérium közleménye szerint az egyezmény "a jelenlegi körülmények között elveszítette jelentőségét és gyakorlati hasznát", mivel az nem tükrözi a mai orosz–német kétoldalú kapcsolatok valós állapotát. A diplomáciai tárca szerint Berlin "nyíltan ellenséges politikát folytat" Moszkvával szemben, miközben a német kormány egyre agresszívebb militarista irányvonalat képvisel.

"A német vezetés tudatosan, ideológiai alapon manipulálja a lakosságot, hogy Oroszország-ellenes irányba terelje a közvéleményt, ezzel pedig súlyosan rontja az európai biztonsági helyzetet" – fogalmazott a külügy.

Moszkva azt is hangsúlyozta, hogy a német külpolitika "ésszerűtlen ambíciói" immár közvetlenül sértik Oroszország létfontosságú biztonsági érdekeit. A kilépéshez szükséges belső jogi eljárások már megkezdődtek.

A döntés nemcsak diplomáciai jelzésértékű, hanem újabb jele annak, hogy a Moszkva és Berlin közötti feszültség tartós, és a biztonságpolitikai együttműködésnek gyakorlatilag vége szakadt.





Forrás: TASS

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.