Zelenszkij bizonyíték nélkül vádolja Magyarországot drónokkal. Szijjártó Péter visszautasítja a magyarellenes támadást.
Volodimir Zelenszkij újabb kijelentése kavarta fel a kedélyeket, amikor bizonyíték nélkül azt állította, hogy magyar felderítő drónok sértették meg Ukrajna légterét. Az ukrán elnök a Telegramon közölte, hogy katonáik azonosították a határsértést, és szerinte a pilóta nélküli gépek az ukrán ipari potenciálról próbáltak információt gyűjteni.
Azonban sem a drónok számáról, sem azok útvonaláról nem osztott meg részleteket, ami sokakban kételyt kelt. Zelenszkij saját hadseregének is utasítást adott, hogy vizsgálják felül az összes adatot, és minden hasonló esetet azonnal jelentsenek.
🇺🇦Ukraińskie siły odnotowały naruszenia naszej przestrzeni powietrznej przez drony rozpoznawcze, które prawdopodobnie są 🇭🇺węgierskie. https://t.co/XRCy2iFjOG
— Aleksander Olech (@AleksanderOlech) September 26, 2025
Szijjártó Péter visszavágott
A magyar külügyminiszter, Szijjártó Péter élesen reagált a vádakra. Közösségi oldalán kijelentette:
„Zelenszkij elnök úr kezd beleőrülni a magyarellenességbe. Most már rémeket is lát.”
Mit gondolhatunk erről?
Ez a botrány inkább a politikai kommunikáció része, mintsem valódi katonai incidens. Zelenszkij szorult helyzetben próbálja saját támogatottságát erősíteni, és ehhez gyakran használja fel más országokat célpontként. Magyarország azonban következetesen hangsúlyozta, hogy nem kíván belesodródni a háborúba, így a vádak erősen megkérdőjelezhetők.
Mindeközben nem szabad elfelejteni, hogy az információs háború ugyanolyan fontos része a konfliktusnak, mint a fegyveres összecsapások. Egy ilyen kijelentés azonnal diplomáciai feszültséget kelt, és hosszú távon ronthatja a magyar–ukrán kapcsolatokat.