Header Ads Widget

Elment az esze? Karácsony a járvány közepén a budapesti sebességhatár csökkentésén dolgozik



M. Kovács Róbert

Mekkora demokrata a főpolgármester. A Fidesz közleménye szerint most adna ki rendeletet a budapesti gyorsfogalmi útvonalak és autópálya-bevezető útszakaszok sebességkorlátozására, amikor nincs közgyűlés, nincs társadalmi párbeszéd. Mi ez, ha nem közlekedési diktatúra?!


Példátlan döntés meghozatalára készül Karácsony Gergely főpolgármester. A járványügyi vészhelyzet és annak gazdasági hatásainak kezelése helyett a Fővárosi Közgyűlés összehívása nélkül elfogadni tervez egy általános sebességkorlátozásról szóló javaslatot. Ennek értelmében kidolgoztatná és 2021-től bevezetné a 70-km/h-s sebességhatárok megszüntetését a budapesti gyorsforgalmi és autópálya-bevezető utakon, az összes többi fővárosi közúton és utcán pedig egységesen 30 km/óra lenne a legnagyobb megengedett sebesség
– áll a fővárosi Fidesz-frakció keddi közleményében.
Láng Zsolt frakcióvezető arról ad tájékoztatást közleményükben, hogy kérik,
a főpolgármester mutassa be döntésének racionalitását,
a rendelkezésére álló hatástanulmányokat és szakértői állásfoglalásokat, az intézkedések várható eredményét.
Karácsony Gergely a kampányában sokszor megígérte, hogy párbeszédet folytat majd a lakossággal
Budapest aktuális kérdéseiről és kikéri véleményüket konkrét projektek esetében.
Most mégis a budapestiek feje felett, egyedül tervez
egy ilyen horderejű koncepciót kidolgoztatni és bevezettetni, bármilyen társadalmi egyeztetés vagy hatástanulmány nélkül – fogalmaznak a közleményben.
888.hu
Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.