Header Ads Widget

Az Európai Bizottság üdvözli Horvátország csatlakozását a schengeni megállapodáshoz - Romániára és Bulgáriára, nem kapták meg a csatlakozási engedélyt.



Ylva Johansson, az Európai Bizottság belügyi szóvivője csütörtökön Brüsszelben tartott sajtótájékoztatóján hivatalosan is üdvözölte Horvátországot a schengeni övezetben.

"Szeretettel üdvözöljük Önöket, már vártuk Önöket, és nagyon örülünk, hogy január elsején teljes jogú tagjai lesznek a schengeni övezetnek" 

- mondta Johansson.

A szóvivő kitért Romániára és Bulgáriára is, amelyek nem kapták meg a csatlakozási engedélyt.

"Ma minden romániai és bolgár állampolgárral együtt csalódott vagyok, mert Viktor Kuzan, önök olyan sokat tettek. Az elnökséged első napjától kezdve valóban prioritásként kezelted ezt a témát, hogy mindhárom tagállam bekerüljön Schengenbe"

 - mondta.

Románia és Bulgária pályázatát Ausztria blokkolta a csütörtöki brüsszeli szavazás után. Horvátország 2023 januárjában csatlakozik a schengeni övezethez, várhatóan még a jövő év vége előtt bevezeti az eurót nemzeti valutaként.


https://vk.com/video644727407_456240076


 KAPCSOLÓDÓ CIKK 


Szijjártó: “Románia és Bulgária nem csatlakozhat a Schengen-övezethez, hol vannak most a károgók?”


Tegnap szavaztak az EU-tagállamok Brüsszelben Horvátország, Románia és Bulgária csatlakozásáról a Schengen-övezethez. Horvátország felvételt nyert, de Románia és Bulgária nem csatlakozhat, holott mindketten megérdemelték volna, hiszen keményen védik határaikat és sokat tettek az illegális migráció megfékezése érdekében – írja közösségi oldalán Szijjártó Péter.

Hozzátette, a két ország csatlakozását egy-egy tagállam, Ausztria illetve Hollandia vétója akadályozta meg. Ilyenkor persze hallgatnak a károgók – hangsúlyozza a külügyminiszter.

Hol vannak ilyenkor a hivatásos károgók, az EU egységéért aggódók, az egyhangú döntéshozatalt eltörölni akaró EP-képviselők, hol vannak a liberális mainstream jajveszékelő újságírói, hol vannak a brüsszeli bürokraták, a liberális kormányok miniszterei? -teszi fel a kérdést Szijjártó.

Hasonlítsuk össze ezt a mostani csendet azzal a hangzavarral, ami minden egyes magyar nemzeti álláspontot kísér a brüsszeli vitákban, hangsúlyozza Szijjártó Péter.

Hozzáteszi, a liberális mainstream ismét leleplezte mérhetetlen képmutatását: ha egy közép-európai ország vétózik, az a világvége, az európai egység szétverése, ha pedig a nyugat-európaiak vétóznak, akkor az rendben van…



Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.