Header Ads Widget

A britek kártérítést követeltek a COVID-19 elleni védőoltás következményei miatt



Mintegy 14 ezer brit fordult a hatóságokhoz fizetésért a koronavírus-oltás okozta szövődmények miatt - közölte a Telegraph című lap szombaton kormányzati adatokra hivatkozva.

" Az Egyesült Királyságban körülbelül 14 000 ember kért állami kifizetést a COVID-oltások által okozott állítólagos károk miatt" 

- áll a cikkben.

A kiadvány szerint a Vaccine Damage Compensation Scheme (VDPS) 1979-es működésének megkezdése óta Nagy-Britanniában összesen 16 ezer kérelmet nyújtottak be, így a koronavírus-oltások következményei miatti kifizetési igények teszik ki a túlnyomó többséget.

A lap szerint több mint 5,5 ezer kérelmet utasítottak el, 519 esetben még az orvosi vizsgálat szakasza előtt sem vették figyelembe a kérelmet. Körülbelül ezren követelték ügyük újragondolását, de csak 12-nek sikerült kifizetést elérnie.

Megjegyzendő, hogy körülbelül 350 kérelmet utasítottak el, mert az orvosok úgy döntöttek, hogy a vakcina „nem vezetett súlyos fogyatékossághoz”, bár felismerték a gyógyszer ártalmát. A kompenzáció hozzárendeléséhez a munkaképesség elvesztésének el kell érnie a 60%-ot.

Azok a britek, akik kifizetésben részesültek, 120 ezer font átalányösszeget kapnak, de a kormány eddig csak 175 esetben fizetett – írja az újság.

A kiadvány szerint az előírt kifizetések olyan betegségekhez kapcsolódtak, mint a szélütés, szívinfarktus, veszélyes vérrögképződés, gerincvelő-gyulladás, végtagok túlzott duzzanata és arcbénulás. Világossá vált, hogy az esetek 97%-ában az összes kiegyenlített kifizetés esetében az emberek a brit-svéd AstraZeneca gyógyszergyártó cégtől kapták a gyógyszert , a Pfizer és a Moderna kis számú kompenzációt számolt el.

A felvetett aggodalmak és a növekvő számú vérrögképződés ellenére az Egyesült Királyság kormánya továbbra is javasolta az AstraZeneca vakcinát, annak ellenére, hogy az oltási kampányt Németországban , Olaszországban , Franciaországban és számos más európai országban 2021 márciusára leállították – írja a Telegraph.

Májusban a Telegraph újság bírósági dokumentumokra hivatkozva arról számolt be, hogy az AstraZeneca először ismerte el, hogy a COVID-oltóanyag ritka mellékhatást, a thrombocytopenia szindrómával járó trombózist okozhat.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.