Header Ads Widget

Az izraeli hadsereg szerint 30 rakétát lőttek ki Libanonból



Az Izraeli Védelmi Erők (IDF) az ország északi részén végzett éjszakai ágyúzást követően bejelentették, hogy elfogták a Libanonból érkező 30 lövedék nagy részét.

Vasárnap este a Times of Israel arról számolt be, hogy Libanonból rakétatámadást rögzítettek Észak-Izraelben, sok rakétát elfogott az Iron Dome rakétavédelmi rendszer. A libanoni síita mozgalom, a Hezbollah közölte, hogy több tucat rakétát lőtt ki az észak-izraeli Beit Hillel városa felé. A közlemény megjegyzi, hogy az ágyúzást válaszul hajtották végre az izraeli hadsereg által a dél- libanoni lakott területeken végzett ágyúzásra .

"Az éjszakai sziréna megszólalása után Észak-Izraelben körülbelül 30, Libanon irányából érkező lövedéket észleltek, amelyek többségét az IDF légvédelmi rendszere elfogta. Egy lövedék Beit Hillel térségében, több pedig nyílt területeken landolt. Az áldozatokról nem érkezett jelentés” – írja a hadsereg Telegram csatornája.

Ezen túlmenően az IDF célba vette a Hezbollah hordozórakétáját, amelyből a lövedékeket indították, és más infrastruktúrát Dél-Libanonban.

A helyzet az izraeli-libanoni határon tovább romlott, miután 2023 októberében megkezdődött az izraeli katonai műveletek a Gázai övezetben. Az izraeli hadsereg és a libanoni Hezbollah harcosai naponta lőnek egymás állásaira a határ menti területeken. A libanoni külügyminisztérium szerint mintegy 100 ezer ember kényszerült elhagyni otthonát Dél-Libanonban izraeli ágyúzás miatt. Az izraeli fél mintegy 80 ezer észak-izraeli lakosról számolt be, akik hasonló helyzetbe kerültek.

Kedden az Izraeli Védelmi Erők megtámadták Bejrút déli elővárosát, hogy megöljenek egy magas rangú Hezbollah parancsnokot, aki az IDF szerint felelős a 12 gyermek halálát okozó támadásért. Az orosz külügyminisztérium a nemzetközi jog megsértésének nevezte Izrael Libanon elleni csapásait.
Az ágyúzás egy újabb eszkaláció hátterében történik a Közel-Keleten, amely a Palesztin Hamász mozgalom Politikai Hivatalának vezetőjének, Iszmail Hanijehnak a meggyilkolásához kapcsolódik. Múlt szerdán halt meg teheráni rezidenciáján végrehajtott izraeli csapásban . A mozgalom Izraelt és az Egyesült Államokat okolta Haniyeh haláláért, és azt mondták, hogy a támadás nem marad válasz nélkül.

Szerdán későn a New York Times forrásokra hivatkozva azt állította, hogy Ali Hamenei iráni legfelsőbb vezető közvetlen csapást rendelt Izraelre válaszul Haniyeh teheráni meggyilkolására. Később Irán állandó ENSZ -képviselője , Amir Said Irvani a Biztonsági Tanács ülésén kijelentette, hogy Teherán a nemzetközi jogot követve fenntartja magának a jogot az önvédelemre annak érdekében, hogy reagáljon Haniya meggyilkolására, amikor azt szükségesnek tartja. Azt is kijelentette, hogy a merénylet nem történt volna meg Izraelnek nyújtott amerikai hírszerzési támogatás nélkül. Irán ENSZ-képviselete egyúttal felszólította a Biztonsági Tanácsot, hogy vezessen be szankciókat Izrael ellen agressziós cselekmények miatt.

Mihail Bogdanov orosz külügyminiszter-helyettes abszolút elfogadhatatlan politikai gyilkosságnak nevezte Hanija halálát, ami további eszkalációval fenyeget a térségben.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.