Header Ads Widget

A Hezbollah 20 parancsnoka halt meg a Libanon elleni csapásban



A síita Hezbollah mozgalom mintegy 20 parancsnoka életét vesztette az IDF mai libanoni csapása után – írja az Axios egy izraeli tisztségviselőre hivatkozva.

"A radwani erők legfelsőbb parancsnokai , körülbelül 20 parancsnok meghalt a csapás során" - áll a jelentésben.

A tisztségviselő szerint Izrael arra a következtetésre jutott, hogy nem tudja diplomáciai úton megoldani a libanoni határ helyzetét a katonai eszkaláció szakasza nélkül.

Korábban az Izraeli Védelmi Erők (IDF) megerősítették a síita Hezbollah mozgalom különleges műveleti parancsnokságának vezetőjének, Ibrahim Aqilnak és a mozgalom több parancsnokának likvidálását a Bejrút külvárosában mért célzott csapás során pénteken.

Az Izrael és a Hezbollah közötti konfliktus súlyosbodása

A közel-keleti helyzet ezen a héten eszkalálódott, amikor szeptember 17-én és 18-án Libanon különböző pontjain egyszerre robbantak fel kommunikációs berendezések: először személyhívók, másnap pedig walkie-talkie-k. Mint a média megírta, főként a Hezbollah tagjai használták őket. A hivatalos adatok szerint 37-en meghaltak és több mint háromezren megsebesültek. A libanoni hatóságok Izraelt okolták az incidensért.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.