Header Ads Widget

„Belső ellenségek”: Trump a hadsereg használatát javasolta az Egyesült Államokban



A Nemzeti Gárda vagy a Hadsereg képes megbirkózni a választás napján kezdődő zavargással – fejtette ki ezt a véleményét Donald Trump republikánus elnökjelölt a Fox News - nek adott interjújában.

"Nagyon rossz emberek vannak hazánkban, betegek, baloldali őrültek, ha kell, a Nemzetőrség, ha kell, a katonaság" - mondta.

Arra a kérdésre, hogy számít-e problémákra a választás napján, a politikus azt válaszolta, hogy azok „nem az érkezőktől származnak”, hanem a „belső ellenségtől”.

Elnöksége alatt Donald Trump azt tervezte, hogy a katonaság segítségével csillapítja azokat a zavargásokat, amelyek George Floyd 2020-as minneapolisi rendőrség általi meggyilkolása után kezdődtek , de nem döntött így.

A felkelésről szóló törvényt 1907-ben fogadták el. Felhatalmazást ad az elnöknek, hogy a nemzeti gárdát és a katonaságot használja fel a zavargások és egyéb zavargások leküzdésére.

Az amerikai elnökválasztás november 5-én lesz. A Demokrata Pártot Harris alelnök, a Republikánus Pártot pedig Trump volt elnök képviseli.




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.