Header Ads Widget

Amerikai államok beperelték a Black Rockot a Net Zero menetrend kikényszerítése miatt



Texas és 10 másik állam pert indít a BlackRock, a Vanguard ellen a „környezetvédelmi napirend” miatt


Texashoz csatlakozik a BlackRock, a Vanguard és a State Street elleni jogi kihíváshoz Alabama, Arkansas, Indiana, Iowa, Kansas, Missouri, Montana, Nebraska, Nyugat-Virginia és Wyoming.

 Texas, Ken Paxton főügyész vezetésével, tíz másik állammal együtt mérföldkőnek számító pert indított a BlackRock, a Vanguard és a State Street pénzügyi óriáscégek ellen, azzal vádolva őket, hogy összeesküdtek a szénpiac manipulálására és radikális környezetvédő programjuk kikényszerítésére. az amerikai fogyasztók rovására.

A három vagyonkezelő több éven keresztül jelentős részvényeket szerzett az Egyesült Államok minden jelentős állami tulajdonú széntermelőjében, ezáltal megszerezte a hatalmat a széntársaságok politikájának ellenőrzésére. A perben megjegyzik, hogy tetteik felemelték az energiaárakat, és megsértették az állami és szövetségi törvényeket.  

"Texas nem fogja eltűrni a pénzügyi szektor illegális fegyveresítését egy pusztító, politizált "környezeti" program szolgálatában" - mondta Paxton nyilatkozatában. "A BlackRock, a Vanguard és a State Street kartellt alakítottak a szénpiac feltárása, az energiaellátás mesterséges csökkentése és az árak emelése érdekében." 

A november 27-én benyújtott panasz azt állítja, hogy a világ legnagyobb vagyonkezelői közé tartozó három cég közös befolyásával rákényszerítette a széntermelőket, hogy 2030-ig több mint 50%-kal csökkentsék a termelést.  

Ezt az erőfeszítést olyan kezdeményezések koordinálták, mint  a Climate Action 100+ és a  Net Zero Asset Managers Initiative , a bejelentés szerint. 

A történet szerint:

  •  "A vádlottak fegyveresen fegyverezték fel piaci erőfölényüket, hogy aláássák a széntermelést, és megtévesztő módon befolyásolják a tőzsdén jegyzett szénvállalatokat, hogy teljesítsék éghajlati célkitűzéseiket." 

  • "Ezzel amerikaiak millióinak okoztak gazdasági károkat az energiaköltségek megemelésével és az energiaválasztás korlátozásával." 

A kereset továbbá azzal vádolja a cégeket, hogy megtévesztik a befektetőket az ESG (Environmental, Social, and Governance) elveinek alkalmazásával, még a nem ESG alapokon is. „Ez a befektetők vagyonkezelőikbe vetett bizalmának közvetlen megsértése” – áll a bejelentésben. 

Texashoz csatlakozik ehhez a jogi kihíváshoz Alabama, Arkansas, Indiana, Iowa, Kansas, Missouri, Montana, Nebraska, Nyugat-Virginia és Wyoming. A felperesek büntető és kompenzációs kártérítést, valamint eltiltási jogorvoslatot kérnek a további versenyellenes gyakorlatok megakadályozása érdekében. 

Ez a per az eddigi legjelentősebb visszalépés az ESG befektetés növekvő befolyása ellen. Ez egy szélesebb körű erőfeszítések közepette, amelyek célja a sokak szerint progresszív menetrendek pénzügyi és vállalatirányításon keresztüli előírása elleni küzdelem. 

https://www.lifesitenews.com/news/texas-10-other-states-launch-lawsuit-against-blackrock-vanguard-over-environmental-agenda


Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.