Header Ads Widget

Az Egyesült Államokban megnevezték a McDonald's éttermekben történt bélfertőzés-kitörés okát



A McDonald's éttermeinek látogatói körében az Egyesült Államokban történt bélfertőzés-kitörés a hamburgerhagymák beszállítójánál tapasztalt tucatnyi higiéniai szabálysértéshez köthető – számolt be róla a CBS News a Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrzési Hatóság (FDA) jelentésére hivatkozva.

2024 októberében a McDonald's gyorsétteremlánc egy botrány középpontjába került, miután látogatói bélfertőzést kaptak. Az Egyesült Államok Járványügyi és Betegségmegelőzési Központja (CDC) szerint több mint 100 ember fertőződött meg E. coli baktériummal, miután a McDonald's hamburgereit fogyasztotta. A jelentések szerint a fertőzés 14 amerikai államot érintett, 34 embert kórházba szállítottak, és egy ember életét vesztette.

„Az Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrzési Hatóság munkatársai tucatnyi szabálysértést tártak fel a McDonald's beszállítójánál, amelyek összefüggésbe hozhatók az E. coli baktérium okozta fertőzés-kitöréssel” – közölte a CBS News.

A CBS News információi szerint a szabálysértések a Taylor Farms gyárában történtek, amely több államban is szállított előre szeletelt hagymát a McDonald's számára. Az FDA ellenőrei szennyeződéseket találtak az előkészítő felületeken, és megállapították, hogy az élelmiszerekkel érintkező munkavállalók nem mosták meg a kezüket.

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.