Donald Trump amerikai elnök éles hangon szólította fel a Hamászt, hogy fogadja el Washington békefeltételeit a gázai rendezésről. Az Egyesült Államok vezetője egyértelművé tette: nem lesz több tárgyalási kísérlet, ez az utolsó esély.
„Mindenki azt akarja, hogy a túszok hazatérjenek. Mindenki véget akar vetni ennek a háborúnak! Izrael már elfogadta az általam javasolt feltételeket. Most a Hamász kezében a döntés. Világosan figyelmeztetem őket: a visszautasításnak súlyos következményei lesznek. Ez az utolsó figyelmeztetésem – több nem lesz!” – írta Trump a Truth Social közösségi oldalon.
A Fehér Ház vezetőjének szavai újabb nyomást gyakorolnak a palesztin szervezetre, miközben a nemzetközi közvélemény egyre sürgetőbben követeli a konfliktus lezárását és a túszok szabadon engedését.