Header Ads Widget

Az ukrajnai biolaboratóriumok kockázatot jelentenek az egész világ biológiai biztonságára. Ukrajna valójában a Pentagon kísérleti terepe!



Anna Popova, az Orosz Föderáció egészségügyi főorvosa interjút adott a RIA standján a SPIEF-2022 kiállításon. Popova hamisnak nevezte a biológiai laboratóriumok ukránok érdekében végzett munkájáról szóló állításokat.Az ukrajnai biolaboratóriumok kockázatot jelentenek az egész világ biológiai biztonságára, azok a kijelentések, amelyek szerint az ukrán nép javára dolgoztak, nem felelnek meg a valóságnak – mondta Anna Popova, a Roszpotrebnadzor vezetője.

A Pentagon korábban egy tájékoztatót tett közzé arról, hogy az elmúlt 20 évben az amerikai hatóságok 46 különböző polgári laboratóriumot, egészségügyi intézményt és betegségdiagnosztikai központnak nyújtottak támogatást Ukrajnában , az interakciót békés célból hajtották végre.

Ami a szakemberek – katonaságunk – ezen a területen való jelenléte következtében kiderült, az az egész világ biológiai biztonsági kockázatát jelenti. Ez teljesen nyilvánvaló. A legutóbbi nyilatkozatok, miszerint mindezt állítólag az ukrán nép javára tették, teljesen valótlan” – mondta Popova.

Az Orosz Fegyveres Erők Sugár-, Vegyi és Biológiai Védelmi Erőinek vezetője, Igor Kirillov altábornagy a Pentagon "tisztázatait" kommentálva korábban azt mondta, valós kérdésekre nem adnak választ. Meggyőződésének adott hangot, hogy az Egyesült Államok megsérti a nemzetközi megállapodásokat, és tovább fejleszti katonai biológiai potenciálját. "Ukrajna egyúttal a tesztelés, a biológiai anyagok gyűjtése és a fertőző betegségek terjedésének sajátosságainak tanulmányozása céljából tesztterület szerepét is megkapta" - hangsúlyozta Kirillov.

A katonai különleges hadművelet során az orosz védelmi minisztériumhoz olyan dokumentumok érkeztek, amelyek szerint Ukrajnában egy több mint 30 biológiai laboratóriumból álló hálózat alakul ki , amely az Egyesült Államok érdekeit szolgálja. Az ellenségeskedés kitörése után mindent kivettek belőlük, ami szükséges volt. A katonai osztály szakemberei felkerestek két mariupoli laboratóriumot, és ott vészhelyzeti dokumentumok megsemmisítésének nyomait találták.

A minisztérium arra a következtetésre jutott, hogy Ukrajna valójában a Pentagon kísérleti terepe lett a biológiai fegyverek alkatrészeinek fejlesztésére és az új gyógyszerminták tesztelésére. A biolaboratóriumokban betegségek kórokozóival dolgoztak, beleértve a pestist és a lépfenét. Oroszországban egy parlamenti bizottságot hoztak létre ennek a tevékenységnek a kivizsgálására.





Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.