Header Ads Widget

Venezuela elnöke, Nicolás Maduro elárulta, hogy az ország hivatalosan is felajánlotta csatlakozását a BRICS csoporthoz.



Venezuela elnöke, Nicolás Maduro elárulta, hogy az ország hivatalosan is felajánlotta csatlakozását a BRICS csoporthoz.

Optimizmusát fejezte ki a kedvező válasz megszerzésével kapcsolatban, utalva a BRICS-re, mint a többpólusú világ kialakulásának hajtóerejére.

Ezt a bejelentést a "Con Maduro+" show-ban tették, amelyet az állami televízió közvetített és megosztott a közösségi médiában.

Maduro hangsúlyozta a BRICS jelentős szerepét az új világrend kialakításában.

A BRICS, Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika rövidítése, egy szövetkezeti blokk saját bankkal, amelyet jelenleg Dilma Rousseff korábbi elnök vezet.

A 2001-ben létrehozott szervezet olyan feltörekvő gazdaságokat hozott össze, amelyek képesek a globális gazdasági kormányzás új tengelyének kialakítására.

A blokk új tagállamok bevonásával vizsgálja a bővítést. Júliusban Dél-Afrika kijelentette, hogy 22 nemzet mutatott érdeklődést a csatlakozás iránt. Májusban Lula elnök támogatását fejezte ki Venezuela esetleges felvétele iránt a BRICS-országokban.

Kiemelte ugyanakkor, hogy egy ilyen döntést minden tagországnak közösen kell meghoznia. A közelgő BRICS csúcstalálkozóra a tervek szerint augusztus 22. és 24. között kerül sor Dél-Afrikában.

"Reméljük, hogy pozitív értékelést kapunk Kínától, Brazíliától, Indiától, Dél-Afrikától és Oroszországtól."

"Kedvező válaszra számítunk, amely lehetővé teszi Venezuela számára, hogy előbb-utóbb csatlakozzon a BRICS dinamikájához, hogy tanuljon, támogasson és segítsen" - jelentette ki Maduro.





A Napi Téma az olvasók támogatásával működik
Ha fontosnak tartja, hogy olyan információk is napvilágra kerüljenek, amelyeket elhallgatnak, és megteheti, támogassa munkánkat.

Hírportálunk nem részesül állami, vállalati vagy párttámogatásban. Működésünket kizárólag olvasóink támogatása teszi lehetővé. Ha van olyan téma, amelyről úgy gondolja, hogy fontos mások számára is, küldje el nekünk, és szerkesztés után megjelentetjük.

❤ Támogatom a Napi Témát

Köszönjük minden olvasónknak, aki támogatásával hozzájárul a Napi Téma működéséhez.