Header Ads Widget

Óriásbomba csapott le: orosz légicsapások rombolták szét ukrán állásokat Donyeckben



Újabb heves csapás érte az ukrán hadsereg állásait a Donyecki területen – közölte hétfőn az orosz védelmi minisztérium. A beszámoló szerint precíziós siklóbombákkal semmisítették meg az ukrán erők ideiglenes telepítési helyeit Mirnográdban és Ivanopoljéban.

A tájékoztatás szerint az orosz felderítés felfedte, hogy a két település környékén nagy számban gyülekeztek ukrán katonák. A katonai vezetés ezért döntött a célzott légicsapás mellett, amelyet a legnagyobb csapatösszevonás idején hajtottak végre.

A minisztérium állítása szerint Mirnográdban egy FAB–3000-es légi bomba – sikló- és vezérlőmodullal felszerelve – közvetlen találattal teljesen megsemmisítette az Ukrán Nemzeti Gárda 15. műveleti dandárjának ideiglenes táborát.

Ivanopolje térségében több FAB–500-as siklóbomba csapódott be, amelyek az ukrán hadsereg 100. önálló gépesített lövészdandárjának állásait rombolták szét.

Az orosz védelmi tárca szerint a támadásokat élőben rögzített felvételek igazolják, amelyek „az ellenséges katonai létesítmények teljes megsemmisítését” mutatják.



Forrás: TASS nyomán

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.