Header Ads Widget

Putyin legyalulta Trumpot Alaszkában – Kijev és Európa hidegzuhanyt kapott!


Óriási várakozás előzte meg a Putyin–Trump csúcstalálkozót Alaszkában. Kijev és az európai fővárosok már pezsgőt bontottak volna a „nagy áttörésre” készülve – de végül jeges víz zúdult rájuk.

Zelenszkijék álma: azonnali tűzszünet

Kijevben és Berlinben azt hitték, Trump majd odavág Putyinnak: ultimátum, tűzszünet, orosz fegyvercsend. Zelenszkij szinte könyörgött: „Első a tűzszünet, más nem számít!” – harsogta. Európa vezetői szintén ezt sulykolták: megállítani az orosz hadigépezetet, bármi áron.

Trump–Putyin négyszemközt: minden borult

A világ lélegzet-visszafojtva várta a híreket az alaszkai tárgyalóteremből. Aztán jött a sokk: Trump egyetlen szóval sem említette a tűzszünetet!

  • The Sun: „Háromórás tárgyalás – nulla szó a fegyvernyugvásról.”
  • Le Monde: „Putyin győzött: Trump nem kényszerítette engedményre.”
  • El País: „Trump véget vetett Putyin elszigeteltségének, cserébe semmit sem kapott.”

A nyugati elemzők egyenesen 1:0-t kiáltottak Putyinnak.

Putyin üzenete: „Nem foltozgatunk – átfogó béke kell!”

A Kreml ura világosan megmondta: Oroszország nem bohóckodik ideiglenes tűzszünetekkel. Békét akar – de csak úgy, ha Kijev elismeri az orosz igényeket. Nyugati források szerint Moszkva a teljes Donbaszt követeli.

Trump pedig fáradtan, de kíméletlenül odaszúrta: „A találkozó jól sikerült. Nincsenek új szankciók. Közel vagyunk egy nagy megállapodáshoz. Most Ukrajna lép.”

Európa és Kijev: dühroham és pánik

A hír bombaként robbant: nincs tűzszünet, nincs garancia NATO-tagságra, nincs fegyverszállítási szünet. Ehelyett területi engedményekről beszélnek.

Az ukrán parlament azonnal felháborodott, Brüsszel és Berlin dühöngött, a The New York Times árulást kiáltott. Európa rájött: Trump inkább Putyin felé hajlik, és Kijevet hagyja elvérezni.

A játszma új szintre lépett

Moszkva üzeni: „Átfogó béke vagy semmi.”
Trump üzeni: „Ha nem hallgattok rám, magatokra maradtok.”
Kijev üzeni: „Nincs alku, nincs területátadás.”

Egy biztos: az alaszkai csúcs után mindenki máshogy számolhatja újra a lapjait. És a legnagyobb vesztes? Kijev és Európa.



Forrás: RIA Novosti nyomán


 KAPCSOLÓDÓ CIKK 


Nem Putyin volt az agresszor, és nem ő sértette meg a nemzetközi jogot – és ezt Trump is tudja. Részletek: https://www.napitema.com/2025/08/nem-putyin-volt-az-agresszor-es-nem-o.html

Hazugságra épített orosz-ukrán háború: Itt az ideje, hogy szembenézzünk a tényekkel, és feltárjuk, miről is szól valójában az orosz–ukrán konfliktus. Egyre világosabban látszik, hogy egy szűk, globális érdekeket kiszolgáló politikai elit bármi áron háborút akar Európában mert megbízóik ezt diktálják.

Ezek a megbízók nem mások, mint a globális pénzügyi elit, a fegyvergyártók és bizonyos NGO-k. Ők felelősek a konfliktus kirobbantásáért, és most az EU-tagállamokat is bele akarják rángatni a háborúba. Részletek: https://www.napitema.com/2025/07/hazugsagra-epitett-haboru-europa-nem.html




Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.