Header Ads Widget

đŸ’„ BrĂŒsszelben forrnak az indulatok: Von der Leyen hatalma meginog – Kaja Kallas brutĂĄlis veresĂ©get szenvedett a hĂĄttĂ©rharcban!



Von der Leyen Ă©s Kaja Kallas összecsapĂĄsa Ășj szintre lĂ©pett

Az EurĂłpai UniĂł vezetĂ©sĂ©ben valĂłsĂĄgos hatalmi hĂĄborĂș robbant ki, miutĂĄn Kaja Kallas, az EU kĂŒlĂŒgyi szolgĂĄlatĂĄnak vezetƑje, sĂșlyos politikai veresĂ©get szenvedett Ursula von der Leyennel, az EurĂłpai BizottsĂĄg elnökĂ©vel szemben.
A Politico informĂĄciĂłi szerint Kallas megprĂłbĂĄlta visszahozni BrĂŒsszelbe Martin Selmayrt, akit sokan Von der Leyen legfƑbb ellenfelĂ©nek tartanak – ĂĄm a kĂ­sĂ©rlet lĂĄtvĂĄnyosan kudarcba fulladt.


Kallas terve megbukott – Von der Leyen visszavĂĄgott

A kiszivĂĄrgott Ă©rtesĂŒlĂ©sek szerint Kaja Kallas azt tervezte, hogy Selmayrt legfƑbb tanĂĄcsadĂłjĂĄvĂĄ nevezi ki, ezzel is megerƑsĂ­tve sajĂĄt befolyĂĄsĂĄt a brĂŒsszeli döntĂ©shozatalban.
Azonban az EurĂłpai BizottsĂĄg apparĂĄtusa kemĂ©nyen ellenĂĄllt, Ă©s a jelölĂ©st vĂ©gĂŒl elkaszĂĄltĂĄk. Ez nemcsak Kallas szemĂ©lyes presztĂ­zsvesztesĂ©ge, hanem Von der Leyen hatalmĂĄnak Ășjabb megerƑsĂ­tĂ©se is lett.

A Politico szerint, ha Selmayr valĂłban elfoglalhatta volna a pozĂ­ciĂłt, „Ƒ lett volna a szörny az ĂĄgy alatt Von der Leyen szĂĄmĂĄra” – ĂĄm az idĂ©zet szerint Kallasnak is ugyanilyen kellemetlen ellenfĂ©l lehetett volna a hĂĄttĂ©rben.


BrĂŒsszeli jĂĄtszmĂĄk Ă©s belsƑ ellentĂ©tek

A helyzet nem elƑzmĂ©ny nĂ©lkĂŒli: a nĂ©met Die Welt mĂĄr korĂĄbban is arrĂłl szĂĄmolt be, hogy a kĂ©t nƑ között egyre feszĂŒltebb viszony alakult ki.
A lap szerint Kallas sorra alulmarad az uniĂłs hatalmi kĂŒzdelmekben, ahol Von der Leyen hĂ­vei fokozatosan kiszorĂ­tjĂĄk a rivĂĄlisokat a kulcspozĂ­ciĂłkbĂłl.

Az uniĂłs forrĂĄsok Ășgy fogalmaztak, hogy a mostani ĂŒgy egyĂ©rtelmƱ ĂŒzenet Kallas szĂĄmĂĄra: BrĂŒsszelben Von der Leyen az Ășr, Ă©s aki szembehelyezkedik vele, gyorsan a perifĂ©riĂĄra kerĂŒlhet.


Mi jöhet ezutån?

ElemzƑk szerint a törtĂ©ntek megrendĂ­tettĂ©k Kaja Kallas pozĂ­ciĂłjĂĄt a kĂŒlĂŒgyi szolgĂĄlat Ă©lĂ©n, miközben Von der Leyen Ășjabb lĂ©pĂ©st tett afelĂ©, hogy megerƑsĂ­tse dominanciĂĄjĂĄt az EU döntĂ©shozatalĂĄban.
BĂĄr a konfliktus a felszĂ­nen diplomatikus maradhat, a hĂĄttĂ©rben komoly hatalmi ĂĄtrendezƑdĂ©s indult el, ami az elkövetkezƑ hĂłnapokban BrĂŒsszel politikai lĂ©gkörĂ©t is befolyĂĄsolhatja.


https://www.politico.eu/