Header Ads Widget

Wagenknecht: „Egy orosz konfliktus Németország végét jelentené”



Berlinben, egy fegyverszállítások és háborús eszkaláció ellen szervezett tömegdemonstráción döbbenetes kijelentést tett Sara Wagenknecht, a frissen alapított BSW (Értelem és Igazságosság Szövetsége) vezetője. A politikus szerint, ha Németország közvetlen konfliktusba sodródna Oroszországgal, az ország gyakorlatilag eltűnne a térképről.

„Hiába próbálnak minket meggyőzni arról, hogy több katonával, több drónnal vagy több tankkal felvehetjük a harcot egy nukleáris hatalommal – ez illúzió. Nem, nem tudjuk. Egy nukleáris háború a vég kezdete lenne: városaink, családjaink, jövőnk pusztulását hozná. Németország lenne a fő hadszíntér, és egyszerűen megsemmisülne” 

– fogalmazott Wagenknecht.

A politikus figyelmeztetett: a háborús logika és a fegyverkezési spirál tovább pörgetése nemcsak Európát sodorja végveszélybe, hanem Németország létét is. „Úgy érzem, sok döntéshozó egyszerűen nincs tisztában azzal, mi forog kockán” – tette hozzá.

Wagenknecht szavai a berlini tömegben is nagy visszhangot keltettek, ahol az ukrajnai fegyverszállítások és Izrael gázai katonai művelete ellen tiltakozók gyűltek össze.


Forrás: TASS nyomán

Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.