Header Ads Widget

A COVID fertőzés a terhesség alatt agykárosodást okozhat az újszülötteknél, derül ki a tanulmányból


A Miami Egyetem kutatási projektje megállapította, hogy a SARS-CoV-2 vírus behatolt az anya méhlepényébe, és agykárosodást okozott két újszülöttnél.

A tanulmány (pdf) - amelyet "Anyai SARS-CoV-2, placentális változások és agysérülés két újszülöttben" névre kereszteltek - április 6-án jelent meg a Journal of Pediatrics, és ez az első esetjelentés, amely megerősíti a placentán keresztüli COVID-19 átvitelt, amely újszülötteknél agysérüléshez vezet.

Az orvosok korábban azt gyanították, hogy ez lehetséges, de mostanáig nem volt közvetlen bizonyíték a vírusra az anya méhlepényében vagy a csecsemő agyában - közölték a kutatók egy sajtótájékoztatón ezen a héten.

"Ez az első alkalom, hogy ki tudtuk mutatni a vírust egy magzati szervben, transzplacentán áthaladva" - mondta Dr. Michael Paidas, a Miami Egyetem szülészeti és nőgyógyászati elnöke. "Ezért gondoljuk, hogy ez olyan fontos."

Dr. Shahnaz Duara, a tanulmány vezető társszerzője és a Holtz Gyermekkórház orvosigazgatója nyilatkozatában hangsúlyozta, hogy ezek a magzati agykárosodások nagyon ritkák.

"Sok nőt érint a COVID-19 a terhesség alatt, de egyértelműen szokatlan volt látni ilyen típusú problémákat csecsemőiknél születésükkor" - mondta Duara. "Megpróbáljuk megérteni, mi különböztette meg ezt a két terhességet, hogy a kutatást a sebezhető csecsemők védelmére irányíthassuk." Forrás





Segítsen egy megosztással!
Független médiánk sem állami, sem vállalati, sem párttámogatásban nem részesül. Munkánk sikerét elsősorban olvasóink segítsége biztosítja. Ön is küldhet be cikkeket, amelyeket közzéteszünk hírportálunkon.

Itt tudja támogatni munkánkat

Ha fontosnak tartja ezt a tartalmat, az alábbi gombok segítségével egy megosztással sokat tehet azért, hogy másokhoz is eljusson.